| Mariana155 a întrebat:

De ce am venele asa groase pe maini si incheietura? Sunt fata

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Coboara tot sangele jos cand apleci mana de aia se ingroasa, apoi urca mai greu.

| mimiwewem a răspuns:

Ai noroc că le ai așa. Mie nu mi se văd deloc. Și când am fost să-mi ia sânge a fost greu...

| pufuletziii a răspuns:

Fiecare persoana difera de alta, nu suntem la fel. Sunt persoane la care li se vad venele pana si pe fata (am eu un coleg) sau pe gat.Nu trebuie sa te ingrijorezi, si mie mi se vad venele pe incheieturalaughing.

| MihaelaMariaPopa a răspuns:

Pentru ca fac parte din sistemul venios superficial, adica sunt cele la suprafata pielii. e normal, daca faci sport sau activitati mai intense e normal sa se ingroase, este circulatia mai intensa atata tot.