| Sofer a întrebat:

De ce anumite persoane care îmi erau prieteni încep dintr-o data sa te evite efectiv și sa nu mai vorbească cu tine niciodată? Am pățit cu mulți oameni treaba asta și la munca și în online.

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Romanul de fel e moralist,barfitor,lingușitor, ipocrit, fals, mincinos, cu o mie de fete, de parca nu stiai asta,asta pentru ca impulsivitatea emotionala predomina, multi vorbesc înainte sa gândească sau sa faca ceva,o fii genetica de vina,lipsa educatiei,lipsa gandiri critice,societatea, nu stiu,dar eu asta am vazut mereu mult prea impulsivi.,nu uita ca ne pasa doar de noi,suntem egoisti, in occident se pune accent pe egoism in china pe comunitate, e o diferenta, eu am patit asta mereu si eu la fel, cu toti avem asteptari cand eu numai am fata de tine ignor si tu ai., stii ca eu nunte critic dar amandoi am vrea sa avem o relatie, avem interese, vezi suntem la fel niste maimute, ca maimute hai sa bem o bere si trece

| RAY a răspuns:

Sierra mereu facem pe victima si eu fac asta, tu nu? Jignim o fata ca nu ne place, daca ea ne lasa o facem in en feluri, este foarte greu sa fii constient de tine asa ca primata din tine te face sa fii ca o insecta fara constiinta

| sierra1 a răspuns:

Poate ești tu mai distant, mai rece? Apropo, ce inseamnă "Glacyer"

| Sofer explică (pentru sierra1):

Zona rece. Problema nu e la mine ci la ei. Când aveau o problema ii ajutam pana au ajuns sa uite de mine când și-au atins scopul. Numai șerpi.

| sierra1 a răspuns (pentru Sofer):

"Glacyer: persoane care îmi erau prieteni încep dintr-o data sa te evite efectiv"

"Glacyer: Problema nu e la mine ci la ei"

...hmmm, aici văd o contradicție! Știi cum se zice: nu te supăra pe sat, vezi unde e bârna

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Se intampla, nu este scris undeva ca acele persoane (hai sa nu le numim prieteni) sa ramana mereu langa tine, oamenii fac ce vor, nu trebuie sa aiba o anumita obligatie de "prieten".

Pur si simplu, interesele comune s-au dus... asta este, go on. Nu trebuie sa te gandesti la asta, tu daca te simti bine... ar trebui sa fie ok ^_^

| Celcestietot a răspuns:

Poate că nu le place modul tau de a fi, sau poate că ei au o problemă.

| ShaOfHatred a răspuns:

Well, prima dată trebuie să te gândești bine ce înseamnă prieten pentru tine, sau ce ar trebui să însemne.
Revenind. Oamenii vin și pleacă, puțini rămân. Doar prietenii adevărați rămân de partea ta. Și un prieten e o comoară rară. Nu-ți face griji, poate pur și simplu nu sunteți compatibili.
Sau există și varianta ca problema să fie de la tine, de-aia trebuie să te gândești dacă poate tu faci ceva ce nu ar trebui. Și prin "ce nu ar trebui", nu mă refer că ar trebui să te schimbi pentru alții, ci doar că poate faci ceva ce nu se cade, yk?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta poți afla comunicând despre acest lucru cu ele... O simplă discuție face mult.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu și dacă primește seen ca mine, Crissi99...

| NarcisIfrim a răspuns:

Vad ca ti-ai dat raspunsul singur in comentarii..nu ti-ai fost niciodata prieteni, doar tu le-ai fost.
odata ce si-au indeplinit interesul, te-au aruncat.
ce se intampla dupa ce te saturi sa te joci cu o jucarie, o arunci asa si cu tine
de asta trebuie sa iti intre bine in cap:fii mai rece cu oamenii, de la caldura multi se STRICA!