| anonim_4396 a întrebat:

De ce apar tot mai mulți motivational speakers pe internet? Îți bagă pe gât cărți scumpe de dezvoltare personală formată din vorbe frumoase și atât. Sfaturile lor nu au nici o justificare, zero argumente, vorbesc ca niște papagali jegoși și se înmulțesc ca ciupercile aceste categorii de oameni roboți. Daca îi întrebi de lucrurile firești, altceva nu știu și îți bagă pe gât o carte în valoare de 45-50 Ron și aceleași replici sterpe. Voi ce părere aveți?(NU îmi recomandați vreo carte de dezvoltare personală, cartea nu îți dă un job sau îți face de mâncare, plătește taxele!)

Răspuns Câştigător
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Dupa parerea mea nu ai nevoie de chestiile pe care le spun ei. "Informatiile" alea le poti lua si de la o persoana mai trecuta prin viata

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"motivational speakers pe internet? Îți bagă pe gât cărți scumpe"

nu te obligă nimeni dar sunt prea mulți proști care pun botul. Nici nu mi-e clar ce te revoltă aici!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Nu scap de recomandări! A înnebunit lumea cu ele! Alte soluții nu au decât porcăriile astea! În ce lume cretină trăim...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Deci ai avra nevoie de un job, de cineva să îți facă de mâncare, de cineva să îți plătească taxele.
Atunci de ce nu spui așaa!
Cere și ți se va da. Uite o carte cu exact acest titlul, exact 45 de Ron.
Cere si ti se va da, ESTHER HICKS, JERRY HICKS, Editura Adevăr divin.
Există și în free download.
Sau moca, în Biblie.
--- Matei 7:7-8 VDC
Cereţi, și vi se va da; căutaţi, și veţi găsi; bateţi, și vi se va deschide. Căci oricine cere capătă; cine caută găsește; și celui ce bate, i se deschide. ---
Ai pricipit? Paniatno? Cere, caută și bate. Dar mai ales, bate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Că se fac bani astea. Proști sunt cei care o mușcă.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Răspuns de zeu, felicitări!

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru anonim_4396):

Raspuns de om care a trecut oleaca prin viata cu toate ca are 23 de ani big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Poftim?

Răspuns utilizator avertizat
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru anonim_4396):

Modul de gandire care a conceput raspunsul ala a fost format dupa mai multe experiente de viata. Pe romaneste am trecut oleaca prin viata asta si am experimentat multe de am ajuns sa am gandirea asta