| anonim_4396 a întrebat:

De ce apar vaci reale pe ciocolata Milka și nu mai apare vaca mov?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asa au ales propaganda

| RAY a răspuns:

Sa pensionat vaca mov

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Eu stiu ca pe ciocolata Milka apare o vaca mov, care este o vaca reala, doar ca este colorata in mov (efect din PhotoShop).

| Celcestietot a răspuns:

Probabil ca este un fel de editie limitata, ceva de sezon. Oricum, stiai ca cei care stateau la oras si nu au vazut niciodata o vaca reala, iar atunci cand au vazut una, au ramas socati ca nu este mov? S-a intamplat pe undeva in strainatate si poate este si aceasta o cauza a adaugarii de vaci reale.

| gemeni6226 a răspuns:

Eu lucrind in comert stiu ca exista campanii si campanii, intotdeauna unde este o societate oricare ar fi ea, mereu cere membrilor sa vina cu idei noi de reclame sa-si poata vinde mai bine produsul.In domeniul reclamelor publicitatii lucreaza foarte multi oameni si exista chiar teorii bine puse la punct cum se poate vinde mai bine o marfa.Sa spun doar doua din cele multe produsele destinate copiilor trebuie sa fie astfel puse incit sa fie la nivelul lor sa-l poata observa, produsele greu vandabile sa fie la vedere la mijloc sa zicem si ceea ce trece foarte bine in locuri mai joase etc etc etc.

| oglindasultanului a răspuns:

Urate imagini si idei au astia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vaca mov e dusă la abator demult