| anonim_4396 a întrebat:

De ce Apple are un ecosistem atât de închis? De exemplu de ce nu îți permit și ei să transferi fișiere mai ușor, așa cum ofaci pe Android.

1 răspuns:
| BlackPixel a răspuns:

Salut!
Normal ca nu iti vei putea transfera fisierele de pe un dispozitiv Apple, pe unul Android. Sunt cumva 'adversari'.
Apple se bazeaza pe o comunitate mult mai 'fidela' ca sa zic asa. Clientii lor au beneficii pe care utilizatorii Android nu le au. Apple este un singur concept si toate chestiile sunt conectate la ei. Daca utilizezi telefoanele lor, ai acces gratuit un an pe Apple TV+ (de exemplu). Ei bine, Apple se bazeaza pe acest principiu, dar, cum zici si tu, nu iti permit unele chestii. In plus, Android colaboreaza si cu alte tehnologii pentru a oferi utilizatoriilor o experienta mai buna. Apple nu o face.