| unomdeosebit a întrebat:

De ce astia cu 8 clase pot castiga milioane doar fugind dupa o minge, dar cei cu doctorat nu?

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Nu e vina lor, e vina investitorilor care au pompat bani grei (transferuri+salarii+alte investitii catre echipa) in fotbal, e vina sumelor astronomice castigate din drepturile TV, e vina sponsorilor care baga si ei bani grei fotbalistilor, e vina si suporterilor care cumpara tricouri, care cumpara bilete, care se uita la meciuri, uite asa au ajuns fotbalistii milioanari in euro. Majoritatea fotbalistilor intr-o viata ideala erau maxim vanzatori, foarte putini isi merita cu varf si indesat milioanele, asta pentru ce au oferit fotbalului, asa e in viata, intelectualii sunt la limita existentei, iar unii inculti au un bulan extraordinar, dar asta e viata.

3 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

În lumea asta este de voie de zeci de mi se meseri.Si asa cum medicul spre exemplu sau avocatul isi forțează mintea pentru o sumă de bani asa si restul isi forțează fizicul.Ca sa nu mai vorbim de faptul că medicina sau avocatură o poti practica până esti in carja, fotbalul sau alte sporturi până în 30 de ani.

| CostinAlamariu a răspuns:

Capitalism

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că indiferent ce talent ai, trebuie să știi să-l exploatezi. Unele talente necesită studii, altele antrenamente, puțin contează asta. Dar dacă ești cu adevărat bun la ceea ce faci poți avea succes, iar dacă nu ești bun nicio diplomă îți va garanta un trai bun.