| anonim_4396 a întrebat:

De ce atunci când cineva face mișto de mine, nu știu a da nici o replică?
Niciodată nu am cuvintele la mine, iar atunci când răspund, dau niște răspunsuri penibile, alteori nu știu ce să zic și mă blochez, iar din cauza asta cred mă fac de râs. Habar n-am.
Persoanele despre care vorbesc, vorbesc cu mine într-un fel în care pur și simplu mă intimidez și nu știu ce să mai zic.

Ce să fac în privința asta?

2 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Ignoră.

Sau acceptă și exagerează. Mult. Du autoironia la extrem. De obicei merge destul de bine, detensionează situația și arată că nu ești vulnerabil.

| Bruno92 a răspuns:

Ai anxietate, sa i ei tratament anti-snxietate
Și mers periodic la psiholog
Daca te vei apuca de un sport de contact kickbox de exemplu te vei schimba foarte mult și vei căpăta încredere în tine.