| Bishop a întrebat:

De ce atunci cand esti in avion nu ai voie sa folosesti telefonul mobil? Chiar se prabuseste avionul ca in filme?hee hee

Răspuns Câştigător
| PatratzelPatratDin9 a răspuns:

rolling on the floorlaughing)Nu frumosule, nu se prabuseste c-an filmehappyda tu sti deja raspunsul, numa ca vrei sa faci pe cineva fericit cu fundita, este?batting eyelashesE rezolvata de ceva vreme treaba cu mobilu in pasarea de fier, si tinea de interferentele aparute intre emiterea aparatului telefonic si unele scule din categoria emisie-receptie din dotarea si securitatea pasariiwinkingsi, ar mai fi, ca sunt companii ce nu permiteau filmarea in avioanele lorhappyfaze pentru dovezi de incompetenta, de servicii si alte cele, da si ca telefoanele din avion in general se plateau, si nu putinbatting eyelashespa-pa!

9 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Probabil se deregleaza cv.laughing

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu cunosc dar probabil au un motiv intemeiat.

| Barajag a răspuns:

Din cauza ca interfereaza cu sistemele de navigatie ale avionului(spun ei)cu toate ca la o altitudine de 10.000 m oricum tel mobil nu are semnal, asa ca de cele mai multe ori este vb doar de decolare si aterizare(altitudini mici), deci sa fii cuminte si sa faci ce-ti spun eibig grin

| Pho3nix a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa suni pe nimeni cand esti in avion.

| Pho3nix a răspuns:

Totusi daca vrei sa vorbesti la telefon in avion nu uita sa-ti iei ramas bun de la familie si prieteni.

Aaaa si inca ceva...nu uita sa le dai sms parintilor ca ai ajuns cu bine in ocean.winking

leonardk
| leonardk a răspuns:

Se spune ca interfera cu aparatura de bord dar pe Delta Airlines de exemplu, exista telefoane la fiecare scaun si tot pe sistemul telefoniei mobile functioneaza. Doar la decolare/aterizare nu ai voie sa-l folosesti.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Pai la 9.11, unii si-au sunat familia si si-au luat good/bye...

| giovana a răspuns:

Acum se poate!

| Tochhilar a răspuns:

Nu stiu de ce nu-i voie sa utilizezi molecularul in avion, dar in mod cert avioanul nu s-ar prabusi c-an filme.Acolo este vorba despre un scenariu, de efecte speciale, alea-alea, ...in viata reala ai doar o viata.batting eyelashes