| Iuly006 a întrebat:

De ce atunci cand vreau sa-mi vizualizez blogul, indiferent de cum il accesez (din cont sau direct pe adresa nefiind logata), ma trimite pe o pagina a Yahoo cu o reclama? Stie cineva care este problema?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Adblock este un add-ons pentru Mozilla sau alte browsere care retine toate reclamele. In principiu nu mai ai nici o reclama in pagina.Acest program poate bloca diferite tipuri de mesaje comerciale ce îţi umplu ecranul la încărcarea unei pagini. Acest lucru face ca afişarea conţinutului să se producă mai repede. Adblcok Plus este simplu de instalat şi folosit, şi poate fi oprit dacă există o reclamă pe care vrei s-o vezi. Se instaleaza de aici:
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/adblock-plus/

Pentru Cookie in Mozilla, intra la. Tools(unelte)->Options->Privacy(confidentialitate)->aici le stergi -> click pe ->sa stergeti anumite cookie-uri (le stergi pe toate) tot aici curata si istoricul. Vezi foto http://i.imgur.com/117pq.jpg

Sterge si memoria cache din browser -> Mozilla Firefox
Închide toate celelalte ferestre de browser deschise si lasa doar pagina principala din browser deschisa;
Clic pe meniul Tools (Unelte) din partea de sus a browserului si selecteaza Options (Optiuni);
Acceseaza sectiunea (tabul) Advanced (Avansat) si da clic pe Network (Retea);
In sectiunea „Offline Storage" (Stocare offline) -> clic pe Clear Now (Curata acum).

7 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Sterge cookie-urile din browser si apoi foloseste un Addblock pentru browserul tau. Daca imi spui ce browser folosesti, te ajut mai mult.

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

| Iuly006 explică (pentru neluL):

Folosesc Mozilla Firefox. Browserul meu este setat pentru a nu retine cookie-uri. Ce este acela un Addblock?

| Iuly006 explică (pentru neluL):

Multumesc foarte frumos! Problema rezolvata!

| neluL a răspuns (pentru Iuly006):

Cu placere! bye, bye wave

| neluL a răspuns (pentru Iuly006):

Adblock este un add-ons pentru Mozilla sau alte browsere care retine toate reclamele. In principiu nu mai ai nici o reclama in pagina.Acest program poate bloca diferite tipuri de mesaje comerciale ce îţi umplu ecranul la încărcarea unei pagini. Acest lucru face ca afişarea conţinutului să se producă mai repede. Adblcok Plus este simplu de instalat şi folosit, şi poate fi oprit dacă există o reclamă pe care vrei s-o vezi. Se instaleaza de aici:
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/adblock-plus/

Pentru Cookie in Mozilla, intra la. Tools(unelte)->Options->Privacy(confidentialitate)->aici le stergi -> click pe ->sa stergeti anumite cookie-uri (le stergi pe toate) tot aici curata si istoricul. Vezi foto http://i.imgur.com/117pq.jpg

Sterge si memoria cache din browser -> Mozilla Firefox
Închide toate celelalte ferestre de browser deschise si lasa doar pagina principala din browser deschisa;
Clic pe meniul Tools (Unelte) din partea de sus a browserului si selecteaza Options (Optiuni);
Acceseaza sectiunea (tabul) Advanced (Avansat) si da clic pe Network (Retea);
In sectiunea „Offline Storage" (Stocare offline) -> clic pe Clear Now (Curata acum).

| Denis777 a răspuns:

Cum iti poti face un blog?

| neluL a răspuns (pentru Denis777):

Pune intrebarea ta aici http://www.tpu.ro/adauga-intrebare NU are nici o legatura cu subiectul in cauza. O sa te ajut eu daca vad intrebarea ta.

| Iuly006 explică (pentru Denis777):

Intra pe http://blogger.com si de acolo te descurci singur! Succes!