| zambetcald a întrebat:

De ce au cazut atatia bacalaureatul anul acesta fata de exemplu anul trecut?

4 răspunsuri:
| lo a răspuns:

Datorita faptului ca
1sistemul a fost schimbat in ultima perioada de 39 ori.
2profesorii nu-si mai dau interesul la ore(datorita salariilor mici)si
3elevii nu mai interes sa invete, isi pierd timpul cu alte activitati.
materia este multa si de cele mai multe ori nefolositoare.
4datorita parintilor care ofera incrdere oarba copiilor si nu-i mai supravegheaza.
Toti acesti factori au avut ca rezultat acest esec.

| lizy12iul a răspuns:

Fiindca anul acesta a fost mai dificil decat anul trecut si decat de fiecare data a fost cel mai greu bac dintodeauna:*

| enverhoxha a răspuns:

Anul ăsta a fost pe bune. Înainte era o fuşereală, toată lumea copia. Cum au băgat disciplina pe elevi, cum s-a văzut care le e nivelul adevărat.

Subiectele n-au fost grele. În orice caz, nu majoritatea. Măcar un 7 era uşor de scos.

| florina15 a răspuns:

Nu doar pentru ca a fost greu bacul ci din alt motiv si anume ca profesorii au elevi pe care ii privilegiaza(pilele), le dau note mai mari decat merita, iar cand au dat de greu adica la bac au fost bota.