| anonim_4396 a întrebat:

De ce au unii oameni obiceiul de a manca in picioare? Credeti oare ca e o explicatie pshihologica, se simt oare in plus sau nedoriti? Sunt atatea locuri libere la masa, iar bunica mea prefera sa manance deasupra aragazului, ia o bucatica mica de mancare si o vara in gura, pe urma se ascunde, de parca ar face o ilegalitate si baga mancarea inapoi in frigider. Am invitat-o la masa, dar ea zice ca doar gusta. Dar in realitate ii e foame si doar se abtine, pentru ca, da, am fost atenta la cat mananca. Ma simt eu prost sa o vad asa. Ce as putea face pentru ea?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu-i ajunge pensia de pastile si mancare fiind motivul cheie de se ascunde cand mananca

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai cu totii mai mancam pe fuga, nu? Dar sunt sigur ca atuncicand ne punem la masa, si stam toti, bunica ta nu ar fi stat tot langa aragaz. Sau?

| Ineys a răspuns:

Asa fac batranii. Sunt la varsta in care se simt in plus in viata copiilor/nepotilor. Pana la urma nu mai fac nimic pentru voi, doar voi faceti pentru ei acum si se simt ca o povara in viata voastra.