| anonim_4396 a întrebat:

De ce barbati ejaculeaza mai repede de cat femeile

4 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Nu este o regula generala..cred ca placerea trebuie sa fie la fel de intensa la ambi parteneri si cel mai bine ar fi sa ajunga la orgasm amandoi odata happy

leonardk
| leonardk a răspuns:

Nu poate fi generalizata aceasta reactie. Exista femei care juiseaza de mai multe ori pana cand ejaculeaza partenerul. Ptr ca se excita mai usor. Femeile au nevoie de preludiu pe cand barbatii nu neaparat. Cu trecerea varstei lucrurile se mai echilibreaza.

pupimik
| pupimik a răspuns:

Pentru ca asa sunt proiectati barbatii... ajung la orgasm mai repede decat femeile.Ideea e ca barbatii sa aiba antrenament incat sa poata sa amane ejacularea...astfel incat si femeia sa poata ajunge la orgasm

| IqStorm a răspuns:

Femeile nu ejaculează. Probabil te referi la orgasm şi asta nu e o chestiune generală. La bărbaţi ţine şi de autocontrol în ejacularea precoce.