| Goddessss a întrebat:

De ce bărbații inșala? Eu doar ma intreb.
Eu în viata mea pana acum nu am întâlnit fata care sa însele(repet situația mea), dar de bărbați toată viata.
Ceea ce mi se pare mai ciudat e faptul ca stau cu câte 2 tipe pe ascuns si e ff dubios, o inseala pe una cu cealaltă si tot asa.
Eu nu ințeleg ce doamne se întâmplă, ce s-a întâmplat cu generațiile astea? De ce e asa de greu sa-i spui la o persoana ca nu mai ai sentimente si gata?
Stau cu 2 ca sa scape de singurătate in caz ca una ii da papucii si sa aiba o a doua varianta?
Si mai dubios e faptul ca ei insala si când tipa cauta pe altul, o injura de morți, fac posibilul sa o recapete înapoi...
Eu ințeleg ca din punct de vedere biologic sunt altfel concepuți dar totuși.
Ce se intâmpla?

67 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trebuie sa fii feminista convinsa sa pui o asemenea intrebare. Barbatii inseala cu o alta femeie care la randul ei inseala. Deci nici femeile nu sunt sfinte.

| Goddessss explică (pentru Salontanul):

De unde ai scos tu părerea asta de tot rahatu?

| Goddessss explică (pentru Salontanul):

Nu am zis nicăieri ca bărbații insala mai mult, am intrebat de ce sa aflu motivul si faptul ca eu nu cunosc fata sa fi făcut asta.
atâta.ce i asa greu de inteles?

| Goddessss explică (pentru Salontanul):

Si te asigur eu ca cele inselate nu au înșelat

| Salontanul a răspuns (pentru Goddessss):

Si care-i motivul pentru care femeile inseala? Aceleasi motive. Ce-i ("ce-i" se scrie cu cratima nu cu punct) atat de greu de inteles?

| Salontanul a răspuns (pentru Goddessss):

Aia s-o crezi tu! In viata mea am vazut atatea cazuri (in care si sotul si sotia o faceau separat) ca as putea scrie un roman.

| Salontanul a răspuns (pentru Goddessss):

Atentie la exprimarile jignitoare! Incearca sa iti amintesti de cei 7 ani de acasa! Vorbele tale sunt de tot rahatu'. Apropo! "Rahatu' " se scrie cu apostrof inlocuind litera "l"!

| Goddessss explică (pentru Salontanul):

Unu la mână, nu am scris cu punct, doi la mână am scris cu spațiu și trei la mână eu una evit cratima pentru ca ia mult până scriu. ești mulțumit?

| Goddessss explică (pentru Salontanul):

Păi dacă inventezi niște aberații logic ca o sa primești genul ăsta de răspunsuri. auzi la el''feminista convinsa'' laughing
de eram, renunțam de mult la bărbați si ii vedeam ca pe niște animale, dar te asigur eu ca nu e asa.Eu iubesc bărbații, sunt hetero, fără ei nu ar fi lumea cum e acum.
si de multe ori feminismul e ok. femeile nu vor sa fie mai presus de bărbați ci egale cu ei.
mai ai altceva de scris?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Le iubește pe amândouă.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

S-a nimerit sa ai tu anturaj de fete ok (sau care se ascund bine) si barbati afemeiati.
Realitatea e alta, sunt multi barbati care abia fac sex, nici vorba sa insele.
Eu ma numar printre barbatii aia care abia fac sex, si pot sa nominalizez multe partenere care si-au inselat iubitul/sotul cu mine.
Deci din perspectiva mea, femeile inseala la greu.
Am prieteni afemeiati carora le-am mai facut mici servicii, le-am imprumutat masina incognito, le-am sustinut alibiuri sau le-am "plantat" diferite femei in diferite locatii, care in toate cazurile erau maritate sau aflate in relatii "serioase".
Deci despre barbati e clar ca inseala cu zambetul pe buze, dar sa stii ca si o buna parte din femei face acelasi lucru, sau ar face, daca ar avea oferte bune.

| Goddessss explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Posibil, nu neg nimic

| Drimmero a răspuns:

Cam generalista intrebarea, nu de alta dar pot veni destui sa zica ca toate femeile insala si se nasc polemici aiurea, e ok sa se puna unii/unele. Eu zic ca ambele sexe insala in egala masura, tine de caracter infidelitatea. Nici eu nu inteleg de ce nu pui capat si gata, e mai simplu si apoi iti faci de cap cu persoana aia, dar vezi tu, infidelitatea e complexa, unii isi doresc doar simple aventuri discrete dar sa isi pastreze relatia, altii se indragostesc de o alta persoana dar nu vor sa renunte la relatia lor din comoditate si motive mai sunt.

"eu ințeleg ca din punct de vedere biologic sunt altfel concepuți dar totuși." Asta e doar scuza pentru infidelitate, dar infidelitatea nu are scuza, nici macar cand esti beat, contextul conteaza care duce acolo.

| Goddessss explică (pentru Drimmero):

Scuze, dar chiar nu am vrut generaliza, chiar am spus despre situația mea, oamenii pe care i am întâlnit si asa.
repet chiar nu stiu fata, jur pe orice, dar băieti sa insele ff mulți.
poate sunt egale procentele intre sexe, nu asta e ideea.
am vrut sa intreb dacă se zice ca femeile insala pentru bani, bărbații de ce o fac?

| Drimmero a răspuns (pentru Goddessss):

Ambele sexe insala din cam aceleasi motive, principalul e ca nu mai sunt atrasi de partener, asta e cam principala cauza, altii insala pentru distractie, altii din curiozitate, altii ca nu ma primesc ce vor acasa dar nici nu comunica asta si trec direct la actiune. Motivele sunt cu duiumul, fiecare inselat are povestea lui dar niciunul nu are scuza.

| Goddessss explică (pentru Drimmero):

Crezi ca li se va schimba acea mentalitate cu timpul? sau odată ce unul/una insala rămân la fel?

| DoarBogdan a răspuns (pentru Goddessss):

Nu este absolut nicio regula scrisa legata de acest lucru.
Chiar aici pe site, am a scris cineva... ca a avut noroc ca sotia lui i-a acordat o a doua sansa, si dupa a ramas langa ea mereu dupa ani buni de casatorie.

Dar sunt mai putine sansele in care se intampla acest lucru. De cele mai multe ori, cine inseala o data... poate sa o mai faca din nou. Dar cum am spus, difera de la persoana la persoana.

Dar... ce s-a intamplat? Iar te-a ranit cineva? sad

| Goddessss explică (pentru DoarBogdan):

Nu nu, nu pe mine, ii faza ca in ultimele 2 luni 2 prietene de ale mele au fost si nu pot trece nicicum peste.
asta i tot. si nu stiu cum doamne sa le fac sa se simtă mai bine
happy incerc sa caut răspunsuri
cunosc zeci de situații de genul si mi se pare trist. păcat

| DoarBogdan a răspuns (pentru Goddessss):

Raspunsurile nu cred ca mai ajuta acum. Adica sigur nu.

Cel mai bine ar fi sa aiba mai multa grija pe cine alege si langa cine sta data viitoare big grin

| Drimmero a răspuns (pentru Goddessss):

Unii dupa ce insala raman cu partenerul toata viata fara sa mai calce pe bec, altii in schimb insala mult si bine fara nicio treaba, depinde de persoana, sunt totusi la fel de mizerabili indiferent daca se schimba mentalitatea sau nu.

| Goddessss explică (pentru DoarBogdan):

Si asta, dar sunt prea deși genul de oameni, niciodată nu stii când iți fac o asemenea faza

| Goddessss explică (pentru Drimmero):

Adevărat

| DoarBogdan a răspuns (pentru Goddessss):

Si totusi... chiar daca crezi ca niciodata nu stii, in unele cazuri, exista acea legatura intre persoanele respectiva... cand stii si simti cu adevarat ca nu ar face asta.

Adica... ne legam putin si de respect aici, chiar daca cineva ar vrea sa faca, daca o persoana este respectata, sigur o sa aduca in discutie faptul ca trebuie sa se desparta prima data, ca apoi sa ajunga la altcineva.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pentru ca fetele sunt mai bune, si nu inseala big grin

(Acum vreau 1$ pentru ca am zis chestia asta)

| Goddessss explică (pentru DoarBogdan):

Bun, si după de ce se întorc înapoi la prima si se repeta procesul asta?
îs egale ele ori care i faza?
dezvăluieste mi secretul
lol

| DoarBogdan a răspuns (pentru Goddessss):

A... am spus ca fetele sunt mai bune, ca nu inseala big grin
Sau s-a inteles altceva?

| Goddessss explică (pentru DoarBogdan):

Credeam ca zici la mișto si am luat o cu celalalt sens ups.
de o zici cu sensul bun, atunci posibil sa fie valid.
si da poate au sufletul mai oklaughing

| DoarBogdan a răspuns (pentru Goddessss):

Huh, am trecut testul...

| Mosotti a răspuns:

Ce se intampla e simplu, rolul natural al barbatului e sa f cat mai multe, de aia i s-a si dat testosteronul sus, ca sa aiba pofta mare de f.
Si natura ca sa ii oblige sa f si altele, ii face ca la un moment dat sa nu mai poata f doar pe una mereu, si deci se duce sa mai schimbe.

Femeia e mai mult predispusa la stabilitate, si de aia inseala mai putin, desi daca multi barbati inseala, nu cu femei inseala? Deci si ele inseala cam in egala masura uneori.

Si nu are treaba cu sentimentele, sexu e sex simplu, sentimentele-s sentimente, are sentimente fata de nevasta, dar mai vrea sex simplu si in alta parte, doar nu strica o relatie doar pentru atat.

Nu exista nici un totusi, asta este treaba. Adica multi barbati fac ce sunt programati sa faca, sa f cat mai multe.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Idei preconcepute, nimic mai mult. Acum e mai usor de popularizat povestile astea. Uite, in cercul meu de prieteni/rude/cunostinte, doar gagicile au inselat. Inclusiv in cazul in care erau casatoriti de niste ani si el facuse cam tot ce era omeneste posibil pentru ea. Ar trebui sa concluzionez acum ca toate femeile sunt niste panarame?

| Goddessss explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu doamne feri. eu ziceam fix ce am văzut eu. no

| relian a răspuns:

Faptul ca tu ai intilnit doara barbati care inseala sau ai auzit,aia nu arata nimic.
Uite eu stiu mult mai multe femei care inseala decat barbati.
Deci cine spune adevaru?
Adevarul este ca atat barbatii cat si femeile inseala la fel,as spune mai mult femeile,asta pentru ca o femeie este mai mult cautata decat este un barbat cautat de femei.

Ce s-a intamplat c generatiile astea,adica? Nu e vorba de generatii, omu face asta de cand aparu, o va face si in viitor, si pe vremuri la fel faceau, doara ca nu vedeai tu, nu aveai acces la informatii ca acum.

| Celcestietot a răspuns:

Pfaaai, asta este nimic pe langa ce mi s-a intamplat mie laughing

| BIoody a răspuns (pentru Celcestietot):

Asa si meriti

| Celcestietot a răspuns (pentru BIoody):

De ce ai spune asta? Gandesti la ora asta prietene? Sa nu imi spui ca tu esti persoana cu care am vorbit, lol laughing

| LoveSleep a răspuns:

Multe dintre femei sunt intr-o relatie si isi gasesc pe altcineva, dupa care se despart de tipul cu care erau.

Barbatii fac la fel, dar multi dintre ei vor doar sex de la cealalta persona, nu o relatie. De-aia te inseala dar nu iti spun ca vor sa va despartiti.

Mi se pare mai naspa sa te indragostesti de altcineva decat sa faci sex cu altcineva.

De ce se intorc la tine? Pentru ca vor doar sa faca sex, nu sa se casatoreasca cu cealalta.

| Dismally a răspuns:

Eu am cunoscut multe femei care isi inseala sotul/iubitul deci fenomenul este unul general nu e vorba doar de barbati. Probabil se plictisewsc de partener/partenera si cauta altceva.

| Goete a răspuns:

Si cate perechi barbati
Si cate perehi fete
Ai avut.

| Lukasssz a răspuns:

Si femeile si barbatii inseala...

| StrongHeart a răspuns:

La fel fac si cu.rve.le, daca tu nu le-ai intalnit nu inseamna ca nu exista sau ca sunt putine.
Cand e vorba de mizerii de oameni, natura nu discrimineaza in functie de sex.

| mi25 a răspuns:

Or fi toti barbatii care inseala homosexuali, de femeile nu inseala? Cu cine inseala barbatii? cu alti barbati?
Doamne, mare-i misandria la tine.

| Goddessss explică (pentru mi25):

Nu ai inteles deloc ce am vrut sa zic si doi la mana nu am vrut generaliza nimic. niciodată nu mi-a plăcut

| mi25 a răspuns (pentru Goddessss):

Stii ce zicea Napoleon? Nu-i vinovat cel care primeste mesajul daca nu-l intelege, e vinovat cel ce-l transmite.

| Legion7X a răspuns:

Înseală femeile mult la fel ca bărbati, dar unele nu iși spală rufele cu altii sau altele. Pai cine ar fi asa de inteligent să își spună secretele și plăcerile laughing

| Goddessss explică (pentru Legion7X):

Unii barbati. nu degeaba se afla ce fac. unii s atâta de prosti ca nici sa minta nu stiu.

| 1997onur a răspuns:

Pai răspunsul este simplu chiar este simplu happy

Pentruca nu iubesc cu adevărată iar când nu iubești cu adevărat fi fata fie băiat înșeli happy normal ca înșeli dacă nu iubești acel om happy

Eu unul in toată viața mea nu am suporta înșelatul niciodată Dumnezeu mieste martor la tot Absolut tot și am avut ocazi la greu crede-ma nu ai idee dar nu am făcut-o nu pot nu sunt așa pur și simplu asta sunt așa sunt nu pot mai mult de atâta adică nu știu dacă ma exprim bine da nu merge la mine așa ceva urăsc cu toată fința înșelatul și nu voi putea face asta toată viața mea

Un bărbat un baiată când nu iubește cu adevărat înșela asta este tot adică tota teoria e simplu nu-i greu deloc sa-ti dai seama chiar nu este.

Da când iubești cu adevărat e atunci e prea mult nu-ti pot spune ca nu mai pot explica am ajuns într-un punct in care nu mai pot spune nimic pier și simplu e prea mult sa mai pot spune ceva când iubești cu adevărat aia este pe viața și atâta am avut de zis.

| Goddessss explică (pentru 1997onur):

Foarte adevărat, din păcate

| Mirel4412 a răspuns:

Concubinajul e mai vechi decat roata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.

Bărbații sunt bărbați.
Sunt concepuți că să se reproducă, nu să aibă minte.
Puterea stă la bărbat, m intea la femeie.
Creierul bărbatului este situat anatomic undeva mai jos de cordonul ombilical. De acolo își ia coordonatele!

Un bărbat reacționează altfel la vederea sexului opus, dacă îi place ceva.
" Creierul " îi transmite instant semnale : )
E în natura bărbatului, să-și dorească mai multe, și să fie neserios cu toate!
E general valabil, noroc cu excepțiile! Da, NOROC cu Excepțiile.

| Goddessss explică (pentru anonim_4396):

Ii trist...

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce generalizari stupide intr-un carnat de text.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Probabil, ești tu diferit.
Am zis, există și excepții.

| BIoody a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce povesti v-ati gasit si voi... straight face
Fiecare inseala cu un anume motiv, nu se pune probelma de sexe aici...lol, e ipocrit sa zici ca unul inseala mai mult decat altul in cazul unui lucru neutru.
Eu nici odata nu am inselat pe nimeni si nici nu am sa o fac (cel putin asa cred.) dar daca e mancatoare de pufuleti... tongue cine stie laughing
Adaca punea intrebarea sub contextul" de ce barbatii cauta mai mult sex?", atunci da nu puteam sa contrazic argumentul laughing dar in legatura cu inselatul aici ramane la latitudinea fiecaruia happy

| Goddessss explică (pentru BIoody):

Dap, scuze de formulare...
ideea era sa aflu motivul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea ''femeie'', trebuie sa stii ca inseala in egala masura atat barbatii cat si femeile. Diferenta e ca barbatii se lauda cu asta, iar femeile nu. Mai trebuie sa stii ca, daca un barbat are si o amanta cu care se intalneste mai rar, foarte posibil si femeia aia(amanta) are pe altcineva la randul ei. Si mai trebuie sa stii ca NU doar barbatii sunt asa conceputi, ci si femeile. Omul este o fiinta poligama si este demonstrat acest lucru. Ia si reflecteaza la ce ti am zis...

| Goddessss explică (pentru anonim_4396):

Ești sigur ca oamenii sunt poligami?
eu nu contest nimic din ce ai zis, poate o fi real poate nu

| anonim_4396 a răspuns (pentru Goddessss):

Nu ma asteptam la o reactie asa de constructiva din partea ta. Sunt sigur.

| TheStrategist a răspuns:

Femeile știu să ascundă mai bine când înșeală, de asta nu ai cunoscut rolling on the floor
Eu am fost înșelat acum vreo 2 sau 3 ani de una. De atunci nu mai am încredere în femei.

| Goddessss explică (pentru TheStrategist):

îmi pare foarte rău...

| JustStitch a răspuns:

Buna seara! adevarul este ca nu toti barbatii inseala, si aici fac referire strict la mine, atat timp cat am fost cu ea si ne-am iubit, am avut ochi doar pentru ea, niciodata nu am vazut inselatul ca pe ceva bun si am fost impotriva. Dar in schimb am fost inselat, e dureros si odata cu chestia asta am pierdut si increderea in oameni, mai ales in femei.

| Goddessss explică (pentru JustStitch):

Te apreciez pentru asta

| 19flo79 a răspuns:

Eu cunosc o tipa care a stat cu 4 barbati in acelasi timp. Doar unu era prietenul oficial happy

Sa sti ca numarul barbati, femei care insala e cam egal...

Sunt studii in Anglia, (pentru tara lor) si peste 60% din femei au recunoscut ca au inselat macar o data happy

No mai zi laughing

| Goddessss explică (pentru 19flo79):

Dezgustător si stupid

| TheGreatSouthernTrendkiII a răspuns:

Ar trebui sa te intrebi ce anume faci tu gresit daca numai din astia ai intalnit.

| diabetzaharat a răspuns:

Femei frumoase sunt multe

barbati de succes putini

toate femeile trag la barbatii de succes

pe barbatii de succes ii doare in cot daca deranjaza prin infidelitate prentru ca au de unde alege

daca vrei loialitate du-te la un om simplu