| AlexDorinel a întrebat:

De ce batranii cand vorbesc se balbaie atat, le este rusine sa vorbeasca, abia scot niste cuvinte pe gura?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ma mir de prostia ta

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Varsta inaintata isi spune cuvantul. La fel poate o sa fii si tu happy

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Un mit spune că, odată cu înaintarea in vârstă, devii mai înțelept (bine, nu-i un adevăr universal valabil, că sunt și unii, care o dau in gropi, indiferent de vârstă)
Totuși, s-ar putea ca noi să luăm drept „bâlbâială", pe oricine care își formulează cu grijă frazele.
Se zice că un om înțelept se gândește înainte să vorbească, pentru că își dă seama că fiecare cuvânt, poate atrage o consecință.

| Wr3nch a răspuns:

Din diverse motive, varsta si bolile find principalele. Porbabil si de tine o sa zica altii ca esti un balbait cand o sa fi batran.

| Celcestietot a răspuns:

Cica le este rusine sa vorbeasca laughing!

| alina2k18 a răspuns:

Si dintii contribuie la dificultatile lor, mai precis lipsa lorwinking

| AndreeaWTS a răspuns:

Sistemul nervos se uzează și nu mai coordonează perfect ceea ce are în subordine. Mersul, mișcarea mâinilor, vorbirea, gândirea, etc. Asta e bătrânețea.