| chiftelutacrocanta a întrebat:

De ce blocurile sunt atat de nenaturale si par a fi intoxicate cu plictiseala si monotonie? De ce psihicul nostru a devenit asa artificial? Unde-i viata naturala pe care ar trebui s-o traim?

20 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca stai intr-un bloc de acuma 90 de ani te inteleg, vino in Timisoara sasi arat si blocuri din secolul 21

Răspuns utilizator avertizat
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Printre blocuri, viata este altfel. Betonul acela rece, neprietenesc... pare o parte urata a trairii noastre. Oamenii se schimba.

| Florentina9210 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Inseamna ca sunt norocoasa ca locuiesc la casa. big grin

| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

Tu nu te-ai schimba happy
Si eu locuiesc la casa. Adica... in afara de viza de flotant care o am aiciwinking

| Florentina9210 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Nu m-as schimba, in ce?

| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

Credeam ca de aia zici ca esti norocoasa. Adica in... un cetatean plictisitor dintre blocurile griwinking

| Florentina9210 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Am stat si la bloc. Nu e mare scofala. Galagie, masini, salvari. Cand era sa adorm Nino, nino, nino. laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Cel mai frumos e sa stai la curte, nu cobori 20 de etaje ca sa iesi afara si nu ai probleme cu vecinii!

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

Si la tara ai probleme cu vecinii. De exemplu, ma cert tot timpul cu o nebuna, ca se duce cainele meu la ea in curte. E frumos, ai aer curat dar la ultima fraza, cam asa e peste tot. Mie mi-ar fi placut sa raman la oras, a fost mama cu ideea sa ne mutam la tara. Si acum, lumea foloseste liftul. Desi coboratul si urcatul pe scari e sanatos.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

Langa mine e spital sad

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Frumos si la tara, mai mergeam in vacante pe acolo. N-am mai fost de mult totusi, pe la bunici la tara.

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

In mod sigur le e dor de tine. smug

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Nici nu ma vor recunoaste, multe rude pe care nu le-am mai vazut de ani de zile nici nu ma vor cunoaste daca ma vor vede pe strada. Eu insa, ii recunosc pe totirolling on the floor.

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

Hmm, asa schimbat esti?

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Normal, omul se schimba fizic foarte mult, iar cum unele rude de ani de zile n-au stiut cum mai arat, nu ma vor recunoaste.

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

Daca tu zici.

| syd2 a răspuns:

Bine deci daca tu vezi blocurile plictisitoare asa si este insa daca nu-ti plac ia si distruge-le.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se spune ca evoluam, dar de ce evoluam spre ceva ce nu ne place?
De ce nu traim in paduri sa vanam caprioare cu arcul si sa dormim pe frunze si nu suntem murdari pe fata de noroi?
Oh... Padurile se fura ca sa incalzim blocul neinsufletit.
(Nu am idee ce vorbesc laughing Efecte secundare ale consumului de sapun)

| Biițăăă a răspuns:

De ce?
Pentru că, pur și simplu, așa sunt/suntem. Devenim sau am devenit niște roboței care-și urmează cursul vieții fără să-și depășească limitele, fără să „erupă" din monotonie. Fiecare se mulează după regulile propriei religii, comunități, grup etc. Fiecare aleargă după perfecțiune și după ziua de mâine și uită de ce au în momentul de față.
„Unde e viața naturală pe care ar trebui s-o trăim?"
În ruine! În obsedanta noastră nevoie de a concura, de a fi măcar cu puțin înainte față de ceilalți.