| Kristu23 a întrebat:

De ce cabinetele stomatologice sunt asa de scumpe?

Am o durere la o masea pentru ca am carie,acolo trebuia sa-mi faca film la dinte,apoi anestezie, sa-mi omoare nervul si sa imi plombeze dintele.
Acum par eu mai ciudat poate, dar totalul a fost de aproape 200 roni, pentru un dinte.
Eu am 3 dinti in felul asta, si nu am de gand sa dau peste 600 roni pentru o durere.
De ce preturile sunt asa mari, se mai mira lumea ca daca mergi la un om pe drum si ii deschizi gura majoritatea is sparti in gura si plini de carii, oare de ce...pentru o plomba si un nerv...iti ia salariul.
Tot auzeam peste tot ca sunt scumpe plombele peste 50-60 roni..si ziceam..ca mai mult de 60 de roni nu o sa dau, si cand ma duc acolo si analizeaza toata situatia doar pentru un dinte ...si e suma de 4 ori cat m-am asteptat...ce mai era sa fac.

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Sa stii ca nu cabinetele sunt scumpe ci materialele, in primul rand, si apoi manopera.

1 răspuns:
| AlexMotanul a răspuns:

Materialele stomatologice in primul rand sunt foarte scumpe acum depinde si de manopera medicului stomatolog