| Credinoameni a întrebat:

De ce cand face unu ceva rau, toti se iau dupa el, iar cand unu face ceva bine sau propune asa ceva, nu este bagat in seama si este luat in ras?

Răspuns Câştigător
| Nemessys a răspuns:

Pentru ca e mult mai usor pentru noi sa percem lucrurile rele decat cele bune.
Pentru noi, mai ales cand vine vorba de amintiri, 1 lucru rau este egal cu 1000 bune. happy
Poti sa si testezi asta sau poate chiar ti s-a intamplat ca atunci cand faci o tona de lucruri bune pentru o persoana, e totul ok, dar daca faci si tu o greseala mica s-a dus naibii tot si acele fapte bune devin useless ca si cum nici nu le-ai facut vreodata.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asa sa obisnuit omenia romaneasca, dar si in alte tari sarace tot asa e mai rau, cu pistoale si sabii se taie in fata publicului. Gen columbia, mexic e teroare. Mai mare saracia si viata grea comparativ cu cea romaneasca

| ancaval a răspuns:

Pentru că lumea, majoritatea, e rea.

| Mosotti a răspuns:

Pentru ca depinde de categoria de oameni, aia prosti si cu proasta educatie preiau chestia rea, aia de calitate preiau chestiile bune. Ala rau trebuie sa prezinte chestii la rai, aia buni sa prezinte la ceilalti. Ala care propune ceva bun si e luat in ras, inseamna ca nu s-a adresat cui trebuie, e f simplu.

Deci depinde ce inseamna "ceva bine", fiecare din cele doua categorii, percep diferit ce inseamna "ceva bine".