| anonim_4396 a întrebat:

De ce cei de la Microsoft nu vor să lanseze Windows 11?

7 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Pentru ca Windows 11 se afla in vaccinurile anti SARS-CoV-2, tine minte.

| LPCTSTR a răspuns:

Ca n-au ce adauga peste Windows 10.
Au anuntat: Windows 10 este ultima din seria de editii de Windows.
Plus ca, nu mult a durat pana sa se afle si codul sursa, iar Windows 10 foloseste aceleasi mecanici ca primul Windows conceput vreodata, numai aspectul este diferit, motiv pentru care Microsoft nici n-are de gand sa vina cu alt redesign, alte mecanici, alte functionalitati, mai ales dupa ce si-au luat pietre in cap dupa scandalul cu Windows 8 si interfata oribila, o alta editie care sa mai adauge ceva?‎‎‏‏‎ ‎... nu au ce sa mai adauge.

| Tyoi12 a răspuns (pentru LPCTSTR):

"Windows 8 si interfata oribila". Eu aveam Windows 7 când a apărut Windows 8, dar m-aș fi întors cu brațele deschise la XP decât să îmi versiunea 8.

| PainTech a răspuns:

Pe scurt : Au de gand sa actualizeze Windows 10 constant.

| NotNamed a răspuns:

Pentru ca vor sa se bazeze și sa îl îmbunătățească din ce in ce mai mult pe actualul. Oricum nu e batut in cuie ca nu vor scoate o alta versiune de windows. Asa au spus si cu windows 7 sau 8 parca dar tot a aparut 10-le.

| DenqOO a răspuns:

Pentru ca au schimbat politica serviciilor, produselor din care isi scot bani.
Si le e mai usor sa aiba un produs pentru care sa vina cu updateuri.

| thefastservices a răspuns:

Its the latest and newest OS, If you are eligible you can upgrade for free from Windows 10. If not you can buy from online stores like https://thefastservices.com/product/windows-11-pro/ and install it directly.