| anonim_4396 a întrebat:

De ce checul nu are gust de cozonac?

6 răspunsuri:
| Adrian5575 a răspuns:

Pentru ca nu este cozonac. Se face diferit. Cauta reteta pe internet si o sa vezi de ce.

| Monst a răspuns:

Fiindcă au Rețete diferite

| Ofiintă a răspuns:

Diferă ingredientele și modul de preparare. Pentru că este altceva.

| Adrian5575 a răspuns:

Daca erau la fel, nu se mai spunea "cozonac" si "chec", se spunea "cozochec".

| Catrice a răspuns:

E mai usor de făcut un chec decât un cozonac.
Oricine poate face chec, da' putini pot face cozonac reușit.

| Fatamuntilor a răspuns:

Pentru ca aluaturile sunt diferite
cozonacul se face din aluat dospit (cu drojdie) si are diferite umpluturi
checul se face din aluat moale, curgator in care se pune praf de copt. Poate fi,, inobilat'' cu ciocolata, frisca, fructe.