De ce considera unii ca daca nu faci ca ei, automat gresesti? Exista un mod in care trebuie neaparat sa-ti traiesti viata si orice alta cale nu e corecta?

6 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să trăiești viața cum vrei tu, chiar dacă se trezesc unii să te judece.

| RobertMoon a răspuns:

Cine sunt cei care spun că dacă nu faci ca ei greșești? Poate doar părinții atunci când ești copil. Singurul mod in care trebuie sa îți trăiești viața este sa faci ce îți place și ce vrei, nu ce îți impun alții, și nu mă refer la a nu respecta niste reguli, mă refer la faptul că trebuie să îți trăiești viața în așa fel încât să fi mulțumit de modul în care trăiești. Daca nu ești mulțumit trebuie sa găsești o cale să schimbi asta happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ca exista.Cat timp faci parte din societate, respecți o anumită conduita.Sau mai bine zis, păstrezi aparentele.

| ThyDoom a răspuns:

Orice cale este corectă cât timp nu încalcă legile și moralitatea.

| Dinustok a răspuns:

Fa cum crezi.