| chiftelutacrocanta a întrebat:

De ce copiii se joaca de-a v-ati ascunselea cu atata incredere si veselie si seriozitate si adultii cand se joaca de-a v-ati ascunselea iau totul in gluma simtind ca locul lor nu e acolo ci e la munca sau la TV la stiri etc? De ce cand un adult se joaca cu copiii se vede falsitatea in el,se vede ca nu se joca cu sinceritate si mai mult ia totul in gluma? Sunt urati adultii astia,mereu sunt cu capul la griji si abia asteapta sa se izoleze in casa sa manance,sa citeasca ziarul si sa faca lucruri plictisitoare? De ce adultii nu pot fi veseli la fel ca copiii? Acum va intreb ceva, nu e mai bine sa ai strictul necesar dar sa fi vesel ca un copil decat sa alergi dupa bani si sa fi mereu stresat si lipsit de chef de joaca?

1 răspuns:
| 393Dan a răspuns:

Cine zice ca nu se distreaza la munca? Ca politist iti da pistol (•̪●)=/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿ ̿, ca menajera - umbli pe la straini prin haine si lucruri, vezi ce interesant au prin casa xD Stirile (TV) sunt ca desenele animate pentru adulti, si cui nu-i place sa manance?! =O Inghetata, frigarui, CIOCOLATE щ(゚Д゚щ)