| anonim_4396 a întrebat:

De ce cred oamenii în zodii?

Răspuns Câştigător
| oglindasultanului a răspuns:

De idioți ce sunt, daca s-ar documenta putin ar stii ca zodile nu au nici un sens

| NotNamed a răspuns (pentru oglindasultanului):

Un raspuns simplu, adevarat, coerent ca de fiecare data. Nu inteleg de ce te ignora userii.

| SilentRain a răspuns (pentru NotNamed):

Am facut troll o lunga perioada de timp, imi placea sa ii vad cum fac spume laughing)
In prezent nu ma mai încântă trollatul

| anonim_4396 explică (pentru SilentRain):

Silent rain a devenit Darkness666. Zodiile sunt la periferia dintre stiinta si ezoterie. Consider ca au un procentaj semnificativ de realitate

| NotNamed a răspuns (pentru SilentRain):

≈))) eu fac troll pe contul secundar fix pentru a le face spune unora. Nu imi combin nebunelile cu seriozitatea. Oricum si pe mine nu ma inghit multi. Jumatate din cei care m.au blocat nici n.au conversat cu mine, dar banuiesc ca din cauza ateismului si al contrelor date cu crestinii prin comentarii imd m.au blocat. Ceilalti din lista au purtat o conversație tot pe tema asta si tot la acelasi rezultat s-a ajuns.

| NotNamed a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt sagetator. I.a spune.mi, cum imi este personalitatea ca sa vad si eu daca este chiar adevarat.

| SilentRain a răspuns (pentru NotNamed):

E mai bine asa, n-ai pierdut nimic
Aia care dau block fara da fi vorbit macar, sunt penali

| SilentRain a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu una nu vad cum sa fie plauzile la miliarde de omanenii

| anonim_4396 explică (pentru NotNamed):

Am spus ca are un procentaj de adevar, Nu ca eu as avea cunostinte in astrologie.

21 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Lipsa de ocupatie, influentati de altii

| RAY a răspuns:

Gandirea magica predomina în tari sărace, lipsite de rațiune și de intelectuali

| Celcestietot a răspuns:

Pai fiecare crede in ce vrea, nu happy?

| CostinAlamariu a răspuns:

Sunt usor impresionabili

| PainTech a răspuns:

Dacă ești atent vei observa că oamenii cred în multe tâmpenii. Nu e neapărat o problema cu horoscopul.

| oglindasultanului a răspuns:

Indrumare, instructiuni de viata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru că momentul când te naști te influențează într-un fel sau altul unde ajungi și cum ești.
Nu cred in zodii dar cam la orice chestie fie că e compatibilitate fie că e altceva mi s-a ghicit exact cum sunt și cum s-a întâmplat, ori cum sunt alte persoane, poate fi pura coincidenta dar nu prea.
Nu mă refer la horoscopul de pe antena 1 pentru că, îți dai seama că numai prostii cred în alea, dar dacă faci un studiu mai amănunțit, o sa descoperi că lucrurile sunt mult mai Deep decât crezi. Încă din istorie, oamenii își făceau calendare și încercau sa prezică viitorul/trecutul cu anumite tehnici spirituale.

| Florin9Florin9 a răspuns:

Pentru a avea o scuză dacă lucrurile merg prost.

Cel mai nașpa e când cineva(de obicei o fată) nu acordă nicio șansă unui băiat pentru simplul motiv că undeva scrie că zodiile lor sunt incompatibile.

| UnDiavol a răspuns:

Și eu mam întrebata asta acum mult timp

| Saiko10 a răspuns:

In principal din cauza prostiei si ignorantei.

| Februar30 a răspuns:

Ce a ramas in ziua de azi din astrologie este comercial si denaturat. Nu mai are importanta daca crezi sau nu in zodii. A fost o stiinta care s-a pierdut.
Probabil oamenii inca mai cred, pentru ca inca mai apar pe net si la tv chestii legate de asta... incita curiozitatea, sunt subiecte de discutie.

| AndrElle a răspuns:

Astrologie, univers.

| AndrElle a răspuns:

Pai după caracteristici, dacă corespund la mai multi oameni cu aceeași zodie. Incepi sa crezi.