| anonim_4396 a întrebat:

De ce crede lumea ca cei care injura sunt prosti?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Prost crescuti, da. Toti injuram, educati sau mai putin educati. Conteaza si cum injuri. In gand sau in gura mare sa te auda toti.

| T0T a răspuns:

Depinde în ce context înjură. Dacă înjură doar ca să arate că au o exprimare liberă și o fac în spirit de glumă, ok, dar dacă înjură din frustrare păi deja se numește lipsă de educație și de asemenea se poate numi în unele situații și prostie când ai șansa să dai o replică mai elegantă sau să tratezi situația cu indiferență. Faptul că înjuri din frustrare arată că celălalt chiar a reușit ce și-a propus, să te scoată din sărite iar tu prin faptul că arăți că te afectează îi dai doar satisfacție.

| Fatamuntilor a răspuns:

Cam tuturor ni se intampla sa scapam cate o perluta in anumite situatii.
Situatia se agraveaza cand situatia scapa de sub control.
E bine sa injuri can te afli la volan, insemna ca esti atent in trafic.Dar si atunci cand esti singur.

| oglindasultanului a răspuns:

Ca-s la nivelul unor animale, care scot sunete in situatii care nu le inteleg psihologic.

| Dorotheea21 a răspuns:

De aceea. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca in general asa este. Daca nu ai nimic in cap, nu ai citit mult la viata ta, stai si iti bagi si iti scoti pentru ca nu stii sa te exprimi altfel.

| MistretulPufos a răspuns:

Atunci toti oamenii sunt prosti, chiar si ei...

| August99 a răspuns:

Nu-i adevarat.

| nugasescusernameliber a răspuns:

Fiindca exista si modalitati elegante sa pui pe cineva cu botul pe labe.
La nervi mai scapa toti o mica injuratura, dar sa fi toata ziua cu "carne" in gura esti ca un tirist badaran, santerist sau taran.