| Kogaion a întrebat:

De ce credeti ca noi romanii suntem cel mai tolerant popor de pe tot globul pamantesc, desi am avut de-a lungul istoriei domnitori vitezi care nu au plecat capul in fata marilor imperii?

Răspuns Câştigător
| Darkmagic a răspuns:

Poporul roman nu este "cel mai tolerant", nici "cel mai primitor", nu este nici macar "cel mai destept", cum profund eronat, (tembel chiar), se afirma prin deceniile 80-90.
Poporul care a "nascut" Miorita, (din care si-a tras si mentalitatea de victima) NU este tolerant, ci profund...mamaligos, cu mentalitate de colonizat.
Sper sa nu vina ziua in care poporul roman va cere la U.E si voie sa traga un...P.R.Ț.
Va este cunoscuta expresia "romanii sunt cei mai destepti/descurcareti"?
Am apucat-o si eu prin anii 90, cand "descurcaretii" au realizat ca e mai bine sa mearga sa munceasca la "aia prostii", "afara", iar "aia prostii" dau coloniei Romania telefoane din plastic, computere din plastic...mancare din plastic...si iau lemn!

Tolerant inseamna ALTCEVA.
Poporul roman...e prost.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Darkmagic):

Poporul român nu are lideri care să-l iubească.
Liderii ne lipsesc.
Ăștia care ne conduc acum sunt niște lași nenorociți. Corupți, incompetenți și șantajabili.

5 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Zace o particula de prostie, nepasare in fiecare din noi,, ne lasam calcati in picioare cand trebuie sa calcam in picioare cand demnitatea ne-o cere!

| Freya1 a răspuns:

De prosti si pentru ca fiecare spune "hai sa nu il judecam aspru si sa nu ii dam pedeapsa grea ca puteam fi noi in locul lui" niciodata nu spune nimeni "eu nu voi face niciodata ceva atat de groaznic asa ca il pedepsesc pe masura".Aa da si pentru ca suntem fricosi si egoisti "nu mi-a facut mie nimic nu ma intereseaza".

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Suntem chiar cel mai intolerant si plini de ura laughing sunt curioasa de unde ai venit cu,, statistica,, asta.
Sa spui despre un popor homofob si rasist ca e cel mai tolerant, asta inseamna sa fii rupt de realitate.

Răspuns utilizator avertizat