| anonim_4396 a întrebat:

De ce, daca prioritizezi invatatul si cariera, esti considerat prost?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu stiu cine te considera asa si de ce ai impresia ca asta e realitatea

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Inapoiatii din camin, imi e scarba sa ma mai duc la facultate. Si nu-s minori, au intre 24 si 27 de ani ca nah sa lase ei iarba si sa invete? Nope, prefera sa mearga cu 10-15 restante si sa tot repete anul 4. Nu functioneaza sa nu le bag in seama deoarece devin agresivi, am fost si amenintat, slava domnului au luat amenzi din ce in ce mai mari si nu mai au cum sa imi faca ceva cat timp e corona laughing))

| Celcestietot a răspuns:

Probabil ca esti considerat asa de niste persoane minore. Daca am dreptate, nu le baga in seama, pentru ca arunca cu vorbe fara sens din cauza rautatii, a spiritului satanic.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Asta e gandirea multora,toti vad oamenii destepti drept tocilari sau ratati, ceea ce e gresit de cele mai multe ori, asta e realitatea, oamenii mai diferiti de altii vor fi judecati mereu de altii ca nu pot mai mult, unii nu pot fi deschisi la nou sau sa accepte oameni cu pareri diferite.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Da, dar apoi aia care ii critica o sa castige pe sfert (sau chiar mai putin) decat oamenii destepti happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De obicei persoanele care fac asta lasă pe planul secund interacțiunea socială și se comporta diferit

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eu pur si simplu nu tolerez astfel de persoane. Dar am destui prieteni, ce-i drept merg pe calitate, nu cantitate. Dar totusi am prieteni mai seriosi si normali decat primitivii astia de care e vorba, dar problema e ca exista peste tot imprastiati :/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Numai paraziții sociali gândesc așa.