| Danidda a întrebat:

De ce e asa grea viata baga-mi-as ...cateodata nu mai rezist, e foarte rea lumea, toti sunt doar pentru ei, off!

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E ceva perfect normal ca un individ sa fie egoist, nu vad ce te miri atata, omul este o primata ca si alte primate scopul este supravetuirea si reproducerea, ca sa supravetuiesti trebuie sa fii si egoist, daca dai altora ce ai tu o sa ai sanse mai putine, de gena egoista ai auzit https://www.elefant.ro/......7d963e2fb2

| Celcestietot a răspuns:

Pentru că trăim într-o creație căzută.

| SilentRain a răspuns:

Viața nu este grea și nici ușoară, viața este doar viața cu momente bune și rele

| gemeni6226 a răspuns:

Ca sa te invete sa te lupti pentru ea si sa cuceresti...nu lumea ci pe tine isuti.Un coleg mi-a scris pe ultimul sunat si ii dau mare dreptatebig grine cum incetezi sa lupti pentru ea, viata isi pierde gustul.

| oglindasultanului a răspuns:

Pentru ca mai intai trebuie sa-ti pese tie de tine, apoi ai ce le cere sa-i testezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine e sa nu ai așteptări prea mari de la nimeni fiindcă vei rămâne dezamăgit. Norocul și l mai face și omu cu mana lui nu pica totul din cer dacă toti sunt pentru ei fi și tu la fel.