| And7280394847 a întrebat:

De ce e iarba ilegala? Eu am incercat si pot sa spun ca față de excesul de alcool ( beție) e mult mai "ușor" de digerat, si trece in vreo două ore. Adică dacă ar fi să aleg care mai rau dintre alcool si iarba, as alege alcoolul categoric. Si atunci, de ce e alcoolul legal?

3 răspunsuri:
| HadesSs a răspuns:

Pentru ca vindeca multe boli, inclusiv cancerul happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa mine ca nu tot omul sa aibã atât de mult acces la iarba,,, foarte mult cat s-o mânuiasca, oricum vietile oamenilor sunt de rahat de aia si consuma mult alcool(fie droguri), doar nu o fac de la prea mult bine, macar sa se gate mai repede daca beau. Cu-i ii pasa cât firmele isi i-au banii? nimeni nu le bagã pe gât cu forta.

| TheCaliptus35 a răspuns:

Cred ca legile au fost gandite tinand cont de efectele negative pe care le au acestea asupra creierului, si nu a organismului.Pentru cei ce au conceput aceste legi, sanatatea mintala este mult mai importanta decat cea corporala.