| mentholinks a întrebat:

De ce e important ce si cum gandeste un om? Si de ce ar interesa pe cineva?

8 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai nu este pusa problema bine, ca ar fi la fel ca... in cazul ananasului. De ce o persoana mananca ananas? Obisnuinta? Gustul? Oportunitatea? thinking

De ce intereseaza pe cineva cum gandeste un om? Pai ca este liber sa il intereseze ce vrea big grin

| Apokales a răspuns:

Multe motive, cum ar fi sa nu te omoare. Acum gandesc ca oamenii distrug planeta si ca ar fi mai bine fara ei pentru animale, iar dupa ma gandesc ca viata nu are sens si ca ar fi bine sa omor vreo 3-4 oameni inainte sa ma sinucid. Pare cunoscut scenariul?

| mentholinks explică (pentru Apokales):

Pai si crezi ca te omoara pe tine?

| Apokales a răspuns (pentru mentholinks):

Pe cine nimereste, d-asta sunt atatea atentate in America, din cauza ca gandeste intr-un anumit fel, unul distructiv. Eu ti-am dat un exemplu din multe. Poate te intrebi de ce nu si la noi. Pentru ca la noi este mai greu sa pui in practica, nu ai acces la arme de foc cum au aia. Atata ne-ar mai trebui, arme, dupa ce ca suntem lemn.

| NotNamed a răspuns:

O relatie de prietenie, de iubire sau o afacere chiar, nu pot functiona fara sa cunosti persoana de langa tine. Este important sa stii ce planuri de viitor are, cum gestioneaza anumite situatii, ce ii place sa faca, ce nu ii place sa faca, ce mentalitate are, ce educatie are, ce cunostinte si ideologii are, ce trecut a avut, daca vrei sa rezonezi pe termen lung cu acea persoana pentru o relatie cat mai buna si frumoasa. N.ai cum sa te imprietenesti cu o persoana pe care nu o cunosti, te poate insela usor, se poate ajunge usor la cearta sau lucruri mult mai grave. Dar cel mai important lucru este ca asta este in natura omului, sentimentul de a fi curios.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce altceva să fie important, dacă nu asta?

| UnDiavol a răspuns:

O_O ochișori

| mentholinks explică (pentru UnDiavol):

Ce ai? Inca suferi dupa Silent?