| anonim_4396 a întrebat:

De ce e viata asa nedreapta uneori?

Răspuns Câştigător
| Iulianaiuli78 a răspuns:

Aminteste-ti ca nu trebuie sa renunti

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pentru ca totul este haotic, din haos nu poate naște dreptate

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pentru că biologie fără divinitate.

| dullcat a răspuns:

Buna.Gandeste-te ca daca ar fi totul corect, cinstit, roz si frumos, nu ai mai avea nicio evolutie ca persoana. Iar o societate care traieste in asa maniera nici macar nu (poate) exista, e o utopie.

| Fatamuntilor a răspuns:

Pentru ca orice sut in dos e un pas inainte!
pentru ca orice nedreptate avuta in viata ne ambitioneaza sa mergem inainte.
Pentru ca orice problema vine si cu o rezolvare.

| CostinAlamariu a răspuns:

Nu e nedreapta. Credem noi ca e nedreapta pentru ca traim cu iluzia ca meritam tot ce vrem

| anonim3247 a răspuns:

Viața nu e frumoasă cum vrea lumea.

| anonim_4396 explică (pentru anonim3247):

Ce legatura are asta cu subiectul intrebarii si cu intrebareain sine?

| anonim3247 a răspuns (pentru anonim_4396):

Că spui că viața e nedreaptă.

| dullcat a răspuns (pentru anonim_4396):

Niciunul.90% din ce spune el in general nu are legatura cu intrebarile postate.

| anonim_4396 explică (pentru anonim3247):

Pe bune ceva nu e ok

| Continchiscontsters a răspuns:

Oamenii nu sunt corecți nu viața dacă ai văzut rău ai văzut de oamenii răi răutate viata ta și inima ta sufletul tău nu are nicio vina ca exista oamenii răi pe lumea asta și în mai întâi de toate faptele noastre pe lumea asta în cale și drum ne vor ieși absolut toate nu luam nimic cu noi pe lumea cealaltă asa cum am venit asa o sane întoarcem cu toți. Răul și binele care îl face pe lumea asta se va plăti totul absolut totul.

| Continchiscontsters a răspuns:

Dacă faci rău dacă bârfești dacă vorbești pe la spate oamenii faci rele cu intenți și cu a voința conștință și te joci cu inima oamenilor loiali sinceri te joci cu sănătatea oamenilor corecți și buni la inima cu Adevărată nu te mai întreba de ce îți merge rău și de ce viata nu este corecta întrebate Doamne cum sa fac sa fie bine și iartă-mă păcatele și faptele o sa ma intorc din drumul rău și voi alege sa nu mai păcătuiesc sa nu mai fac rele și faptele greșitehappy

| Iulianaiuli78 a răspuns:

Peste greutati se trece fie ca e greu fie ca e usor, da pana la urma totul se rezolva.In viata de zi cu zii dupa o bucurie intotdeauna vine o tristete si tot asa. Unii oamenii asa au fost educati, sau mai bine zis nu au fost educati, sa aduca necazuri altora doar pentru distractie proprie:]...

| spuncevreau a răspuns:

Pentru că de regulă și de obicei de-aia e

| Continchiscontsters a răspuns (pentru spuncevreau):

Nu este o regula sa faci rău și nici un obicei omul alege sa facă rău sau bine de asta Dumnezeule i-a dat conștință sa aleagă între bine și rău happy și faptele noastre bine înțeles nu vor rămâne ne achitate pe lumea asta rău faci rău oamenilor rău îți faci bine faci bine ai sa trăiești.