| StrongHeart a întrebat:

De ce este leul regele animalelor?
Mie unu tigrii mi se par mult mai feroce si mai agili.

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Un rege nu trebuie să fie agil ci impresionant (vezi coama)

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Are coroană love struck

| Steregoi a răspuns:

Din Biblie.

| Darkmagic a răspuns:

Tigrul e "feroce"? happy
Carnivorul suprem de pe Terra este ursul polar.
Deschizi orice...net, si vezi cam ce performante are... daca nu e destul sa iti spun ca un polar poate sa inoate fara oprire pe distante de, (tine-te bine!): 300-700 km. Si e...urs, nu balena, nu peste! big grin
"De ce este leul regele animalelor?"
Din cauza modului de viata.
Nu au aici treaba nici coama, nici ferocitatea, ci faptul ca doarme 20 de ore din 24, se hraneste, iar doarme...si cand ii vine, "reguleaza" leoaicele, tot cate 20 de ore.
Ca...atat il tine un act sexual. happy
D-aia, e socotit rege.

| Endoryus a răspuns (pentru Darkmagic):

Tu minti! E din cauza coamei, ce stii tu laughing. Nu vezi mai sus. Un rege trebuie sa fie prezentabil, nu altceva.

| Thecurious a răspuns (pentru Darkmagic):

Adica sute de milioane de copii au o imagine eronata despre regele junglei, total opusa.

| Darkmagic a răspuns (pentru Thecurious):

Copii pot sa creada ce au ei chef, ca nu o sa se apuce nimeni sa explice unuia care are varsta pentru Bambi si Lion King, cum ca in realitate, leul doarme 20 de ore, mananca si zace la umbra 4, iar doarme 20, si tot asa...pana ii vine cheful, face s3x 20 de ore...si ciclul se reia. happy
Mai si vaneaza?
Da.
Cand are el chef, in rest, vaneaza femelele pentru el.
Ce viata trista...
Coama! big grin