| Hermannstadt01 a întrebat:

De ce este urat Hitler?
_a unificat Germania cu Austria
_a ajutat la cresterea populatiei
_a legi pentru protectia animalelor
_a construit autostrazi
_a redat suveranitatea germanilor asupra statului
_a ajutat la dezvoltarea si cercetarea in domeniul medicinei
_a fondat VW, o masina pe care sa si-o poata cumpara toti germanii
_in timpul Lui, Germania a fost o putere europana
_a unit germanii, sub acelasi interes
_a implementat un program pentru educarea copiilor germani despre cum sa supravietuiasca si sa fie oameni demni
_a interzis pornografia
[nu exista dovezi pentru comandarea unui genocid asupra evreilor (acte, documente, inregistrari audio-video); este adevarat ca au murit milioane de evrei, tigani si slavi in Germania National Socialista dar in experimente, lagare de munca si centre de detentie, nu in lagare de gazare, in vremea aceea find normala hartuirea minoritatilor de catre majoritati, exemple find in vremea lui Hitler: englezii omorau indieni in India, aborigeni in Australia si negrii in Africa, americanii omorau negrii, mexicani si indieni in America; cine-l condamna pe Hitler cred ca nu a auzit de Stalin cu al lui comunism criminal, calau a peste 100.000.000 suflete]

oy vey!

39 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Peste cate cadavre a calcat ca sa faca ceea ce spui? Ai auzit de Al Doilea Razboi Mondial? Sau traiesti precum cârtița, pe sub pamant?

| Samariteanul a răspuns (pentru darrio2007):

Lasa-l ca habar nu are

| Laura a răspuns:

Mă ustură ochii.

| Laura a răspuns:

Nu-i de-ajuns decât să tragi o fugă în Germania sau Polonia dacă ai dubii cu privire la gazare.

| Hermannstadt01 explică (pentru Laura):

Depinde de perspectiva.

| relian a răspuns:

Cel care pierde este raspunzator pentru toate laughing, invingatorul este felicitat indiferent ce fapte.

| minrest a răspuns:

Nu a ajutat la cresterea populatiei Germaniei, ci la scaderea ei catastrofala prin pierderi de razboi; a construit autostrazi pentru o perioada de pace, dar a pornit un razboi in care avea nevoie de cai ferate; a luat bani de la muncitori pentru livrarea de masini ieftine, dar nu a livrat nici macar una; a omorat in lagare foarte multi germani, etnici germani, si foarte multi alti europeni care nu erau evrei; nici nu se compara crimele englezilor cu cele ale nazistilor.

| Sn4k3 a răspuns:

''Daca Hitler a omorat un evreu nu inseamna ca a omorat un om'', ce-am spus, fan Hitler + m-ai spart cu argumentul ca nu erau considerati rasa inferioara, ci sub-umani, de parca ar fi vreo diferenta si ar face ca tot ce a facut sa fie justificat.

Răspuns utilizator avertizat
| JackR a răspuns:

Dupa nickname, pari sa stii germana, asa ca iti spun doar un cuvant, care provine direct din creierul veneratului tau Hitler, scris si descris de mana lui in "Mein Kampf", cuvant care sta la baza national-socialismului german: "untermensch". Asta explica tot: purificare etnica, "Kristallnacht", lagare de exterminare, peste 60 de milioane de morti in urma razboiului etc.

| Samariteanul a răspuns:

Este urat pentru ca a ucis milioane de evrei si a inceput al doilea rz mondial

| Hermannstadt01 explică (pentru Samariteanul):

Cred ca nu a tinut un pistol vreodata in mana. Cum adica a ucis?

| Hermannstadt01 explică (pentru Samariteanul):

Eu zic sa-l stergem din istorie si pe incepatorul primului razboi mondial, si pe marii conducatori de regate ce s-au razboit intre ei, eu zic sa ii stergem pe toti conducatorii care au pornit la lupta si au omorat oameni, inclusiv domnitorii romani, nu?

| Samariteanul a răspuns (pentru Hermannstadt01):

Frate nu ii mai lua apararea ca el a ordonat sa fie ucisi atatia oameni.

| Hermannstadt01 explică (pentru Samariteanul):

Nu exista documente, acte, inregistrari audio-video ca Hitler a ordonat un genocid al evreilor. Este adevarat ca au murit in lagare de munca, experimente dar nu in lagare de gazare. Nu exista dovezi. Nu stiu daca un cetatean poate fi incriminat pentru crima pentru ca acasa are arme, apoi un stat. Institutele pentru cercetarea Holocaustului sunt detinute de evrei, nu stiu ce impartiabilitate ar putea sa fie in parerile lor. Holocaustul este o industrie, nu stiu daca mai exista un genocid sa fie popularizat intratat de mult, s-au castigat miliarde de euro din filme, carti si dezpagubiri date celor ce au trait in timpul Holocaustului de catre state.
E mai usor sa minti pe cineva decat sa ii zici ca a fost mintit.
Eu nu zic ca n-au murit milioane de evrei in timpul lui Hitler, dar nu cred ca prin gazare. Munca fortata, experimente.

| Hermannstadt01 explică (pentru Samariteanul):

Si in Transilvania a fost un genocid prin omorarea romanilor de catre unguri, eu zic statul sa ii interzica ungurilor sa fie unguri.
De ce nu zice la tv ca in 1000 de ani de Imperiu Austro-Ungar, maghiarii au scos ochii la propriu romanilor din Transilvania si au fost omorati mai grav decat in inchisorile comuniste, ca daca un roman era prins in centrele oraselor noaptea, era batut?
DUBLU STANDARD! "POPORUL ALES" E "POPORUL ALES" SI TOATE CELELANTE SUNT CELELANTE.
100.000.000 de indieni au murit in America de Nord cand englezii au ajuns, apoi in sud.

| Samariteanul a răspuns (pentru Hermannstadt01):

1000 de ani a tinut Imperiul Austro-Ungar? Tu iti bati joc sau faci hate pe aici? Invata istorie si dupa vin-o cu argumente ca habar nu ai.Imperiul acela nu a tinut nici macar 100 de ani incultule.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Samariteanul):

Cred că ai înteles ce a spus chiar dacă s-a exprimat greșit. big grin Dar gândește-te la ce au pătimit românii din Ardeal de la Răscoala de la Bobâlna și până acum vreo sută de ani din cauza ungurilor. big grin

| Samariteanul a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai si tu dreptate big grin

| Sn4k3 a răspuns (pentru Hermannstadt01):

Ce intrebare idioata, esti fan Hitler sau ce? El a ordonat ca toti oamenii aia (mai ales pe evrei pentru ca ii considera o rasa inferioara) sa fie ucisi, normal ca nu i-a ucis cu mainile lui. A atacat atatea tari, a dus rasismul la un nou nivel, iar tu intrebi de ce toti il urasc si il compari cu domnitori romani sau compari luptele dintre ''popoarele civilizate'' si triburi care erau normal sa nu se inteleaga cu razboiul lui cu Europa? Erau triburi si aici si nu se puteau intelege sau ce laughing?

| DeathIncarnate a răspuns (pentru Hermannstadt01):

Tu ai idee ce a facut Hitler tarii tale?

| Hermannstadt01 explică (pentru Samariteanul):

Ironic 1000 de ani de imperiu, ungurii se lauda "1000 de ani in Ungaria, 100 in Romania".

| Samariteanul a răspuns (pentru Hermannstadt01):

Imperiul Austro-Ungar nu a rezista 1000 de ani prostule.Nici macar imperiul Roman nu a rezistat 1000 de ani.(Roma a fost cucerita in cele din urma.)Inceteaza cu discutiile astea fara rost, esti cumva troll? Nu-l mai apara pe Hitler.A facut ceea ce a facut si merita sa fie urat de catre toata lumea, inclusiv de catre evrei.

| Hermannstadt01 explică (pentru Samariteanul):

Imi zice "prost" un bichon.

| Hermannstadt01 explică (pentru Samariteanul):

Hail!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Samariteanul):

Imperiul Austro-Ungar a existat vreo 50 de ani, mai precis. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Luand-o cronologic, Hitler a făcut tot ceea ce ai spus tu înainte să declanșeze un război cu 60 de milioane de victime, înainte să distrugă Germania. Nu poate nega nimeni că primii lui 6, sau chiar 10 ani la conducerea Germaniei au fost glorioși, extraordinari, dar apoi?

| Kogaion a răspuns:

Hitler este vinovatul de serviciu, el a fost pus la conducere tot de evrei, bancherul lui Hitler, este nimeni altul decat Prescott Bush, tatal lui George H.W. Bush si bunicul lui George W. Bush. Pe langa asta, exista documente de la Crucea Rosie, cu evidenta evreilor din Germania si Polonia, iar populatia lor a crescut in timpul razboiului nu a scazut, asta poti cauta pe Google, ca exista(Red Cross Holocaust). Si ca sa-ti spun si de ce evreii au facut asta, si-au creat un scut imens prin crearea "antisemitismului", acum daca spui ceva urat de ei, chiar daca este adevarat si dovedit, tot tu esti bagat la puscarie.

| JackR a răspuns (pentru Kogaion):

Probabil ai citit o istorie alternativa! Prescott Bush facea parte din cei 7 co-presedinti ai Union Banking Corporation, o banca de investitii care controla operatiunile pe piata americana ale industriasului Fritz Thyssen, un aparator al ideologiei national-socialiste, care si-a concediat toti angajatii evrei. Prescott Bush a fost investigat de o comisie a Congrsului, sub prezumtia de simpatizant nazist, dar s-a dovedit ca legaturile cu Thyssen au fost pur comerciale, fara nici o implicare politica. De altfel, in 1942 Union Banking Corporation a fost desfiintata, timp in care Thysen, in conflict deschis cu liderii nazisti, era deja in Elvetia, vanat de agentii Gestapo. De altfel a fost arestat in Franta, trimis in Germania si incarcerat in lagarul de la Dachau.
De unde ai scos ideea ca Prescott Bush a fost bancherul lui Hitler, habar n-am!

| JackR a răspuns (pentru Kogaion):

Daca iti iei informatiile de pe efemeride.ro, este alegerea ta. Dar, cu toata simpatia, te sfatuiesc sa nu le folosesti ca argumente intr-o discutie serioasa.

In celalalt articol exista o propozitie: "The Guardian has obtained confirmation from newly discovered files...". De ce numai The Guardian? O asemenea informatie, daca ar fi fost bazata pe documente, ar fi fost o "bomba nucleara" pentru politica americana. Avand in vedere ca articolul a fost scris in 2004 si de atunci nu s-a mai auzit nimic despre subiect, de ce as crede vreun cuvant?

| anonim_4396 a răspuns (pentru JackR):

The Guardian e un fel de Cancan al britanicilor, la fel și The Sun...de acolo se învață istorie. laughing

| JackR a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu chiar Cancan, mai curand Evenimentul Zilei. Din cand in cand, mai scapa si cate un articol serios. Dar restul sunt speculatii, fara dovezi solide sau fundamentare stiintifica. Dar stii cum este, senzationalul se vinde!

| Kogaion a răspuns (pentru JackR):

Cel de pe eferemide, era cel mai scurt, am zis sa nu te pun sa citesti foarte multlaughing). In fine, acum doar nu voiai sa apara aceste stiri pe BBC sau NYT, sunt totusi patronate de catre evrei.

| Doarof3 a răspuns:

Oamenii îl urăsc deoarece a omorât milioane de oameni, doar pentru ca nu erau blonzi cu ochi albaștriîn, deși nici el nu era.Auiți fost aruncați în apa fierbinte, le-au fost injectate tot felul de substanțe nocive și multe alte lucruri îngrozitoare.Chiar și acum exista buncăre ascunse pline cu părul oamenzilor uciși de ei și cu cutii de la gazele pe care le încerca pe oameni.

| Hermannstadt01 explică:

In intrebare am precizat ca nu sunt rasist, antisemit si xenofob dar nu s-a scris, de asemenea nu instig la discriminare asupra minoritatilor evreiesti. Din contra, ii felicit pe evrei ca 12 milioane de oameni sunt mai privilegiati in lume decat 7 miliarde de goy si de asemenea ca sunt mari nationalisti si patrioti cu gandul la acasa (Israel) din Antartica pana-n Polul Nord.

| Hermannstadt01 explică:

Nu ma asteptam sa primesc 29 de raspunsuri la aceasta intrebare.

| Sn4k3 a răspuns (pentru Hermannstadt01):

Cand pui o asemenea intrebare, lumea tinde sa vada cine-i ''geniul'' din spatele ei.