| anonim_4396 a întrebat:

De ce exagerează unii cu sala până ajung să facă parte din categoria cu ceafa groasa?

7 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Pentru ca asa le place lor, nu este de condamnat. Fiecare cum ii place, daca nu le placea, nu faceau asa.

| Nume6 a răspuns:

Li se par ca sunt sexi si priviti de femei cu poftă, dar arată hidos(parerea mea). Un barbat e frumos cu corp lucrat, dar nu exagerat că arată după ca un elefant.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Nume6):

Păi e mai sexy.
Care dintre poze crezi că e mai atractivă.
https://i.imgur.com/iIGZ87T.jpg

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Stanga e mai atractiva! Sala schimba si figura, nu doar corpul. Dar e una sa fi asa ok, si alta sa fi hidos bagand steroizi, poate la aia se refera ca exagerare. Ca oricui ii place un barbat aratos, lucrat dar decent.

| Mosotti a răspuns (pentru Nume6):

Oricum aia care baga steroizi, au muschii umflati de la apa mai mult, de aia se si lasa repede cand nu mai baga. Ca aia arata exagerat. Nu apar noi celule musculare, ci retine multa apa, aia e daca asa vor. Sau poate baga ca sa arate impunator! Cand vezi unu mare de tot, ti-e frica sa te iei de el, si asta instinctiv, nu la nivel constient neaparat, cred ca mai mult de asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Pai eu nu prea vad bodybuilderi profesioniști des(care sa fie hidoși), care chiar sa fie peste limite, nici steroizii nu te fac așa masiv, mulți i-au pentru că le e lene sa muncească ani de zile pentru un corp ca ala(exceptând cazurile în care sunt folositi pentru concursuri). Unii merg pe mentalitatea asta, că dacă altul e mai masiv ca el, clar e exagereaza și baga stero, alfel nu ar putea ajunge așa. Dar nu-și dau seama de anii de munca din spate.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Uneori chiar nu poti ajunge asa fara porcarii, eu am facut cu un antrenor care se ducea la concursuri! Nu era hidos, si avea munca ani, nu se putea mai mult de o limita.