| raMLesS a întrebat:

De ce exista facultati de Filozofie? Din punctul meu de vedere sunt o pierdere de timp si de bani, atat pentru studenţi cat si pentru stat.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate pentru deschiderea unor noi orizonturi...filosofia te provoacă să gândești.

| raMLesS explică (pentru anonim_4396):

Daca despici firu in 7 asta nu iti da de mancare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nu era nevoie se desființau de mult.

| raMLesS explică (pentru anonim_4396):

Si unde e nevoie draga domnule batran intelept? Ce faci cu facultatea aia? Ajungi sa lucrezi maxim in vreo brutarie ceva laughing
Facultatile si sistemul de invatamant nu e nici pe departe atat de glorios si de perfect cum vor unii sa creada, e jalnic.