| VisSs a întrebat:

De ce femeile frumoase sunt singure in general?

41 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pentru ca un om care are o valoare mare are si pretenti mai măsura,dar,nu se poate generaliza, nici macar in general alea frumoase nu sunt singure, plus ca cu cat o femeie are mai multa educatie are mai mari pretenti nu tine de cat de frumoasa e, asta dovedeste studile, in usa femeile fara educatie gen facultate au copii mai multi, si casatori de mai lunga durata invers in schimb rata divortului e mai mare

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3864686/
https://www.bls.gov/opub/ted/2012/ted_20120807.htm? view_full

| DevaPathPain a răspuns (pentru RAY):

"Pentru ca un om care are o valoare mare are si pretenti mai măsura"
Deci pentru tine valoarea unui om e determinata de frumusete. Fermecatoare mintea cu care te-a binecuvantat Dumnezeu.

| RAY a răspuns (pentru DevaPathPain):

Plato multe conturi iti faci, ai ramas la fel

| Paul754880338 a răspuns (pentru DevaPathPain):

Chiar si Dumnezeu mai rateaza, dar pentru a Isi corecta greselile a lasat ulterior posibilitatea de "copy-paste" la indemana celor...

| Dalmore a răspuns (pentru DevaPathPain):

Ai studii, vrei o fata cu studii.
Arăți bine, vrei o fata sa arate decent pe lângă tine.
Daca iubita ta nu are dinti in gura și are blana de 3 cm pe corp și vinde vinete in piata, te felicit, atunci chiar nu ești un superficial laughing

| DevaPathPain a răspuns (pentru Dalmore):

Nu poate nimeni sa decida cine "arata bine" si cine nu. E relativ. Trebuie sa fii infricosator de superficial sa alegi in functie de standardele tampite ale societatii.

"vinde vinete in piata" - ce au oamenii aia? Sunt oameni onorabili si decenti, spre deosebire de tine, toaleta publica ce probabil, fiind DN1, isi permite sa ia in deradere niste oameni cinstiti.
Cat tupeu, cata nesimtire. Esti un om distrus, nenorocit, se vede din replicile astea. Numai un neanderthal imputit s-ar lua de asa ceva.

Fetito, nu ai respect fata de nimic. Ok, eu nu am fata de panarame, dar tu nu ai fata de nimic, nici macar fata de tine. Esti probabil o pitipoanca ieftina.
Auzi acolo "vinde vinete in piata" - pai aia ce vand in piata sunt oameni, nasoalo, tu esti o tarantula, n-ai dreptul nici sa-i saluti, dapoi sa vorbesti despre ei.

| Dalmore a răspuns (pentru DevaPathPain):

Sa mi dai poza de la nunta cu o boschetara sau tot ce spui aici e doar blablabla sunt un ipocrit

| DevaPathPain a răspuns (pentru Dalmore):

Mai fetito, daca-ti spun ca oamenii au ajuns pe luna, ai nevoie de o poza cu mine pe luna?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dalmore):

Plato nu înțelege decât analogiile cu toalete. Îl definesc happy.

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Plato este un spammer care poluează TPU, dar ce s-ar face comunitatea fără el, am crede că am ajuns deja în RAY.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

În general nu sunt sigure așa că întrebarea este pusă sa aiurea, sau
pe baza unei experiențe singulare de viață, care a fost apoi generalizată la toate femeile.

| mihai69 a răspuns:

Definește „frumoase".
În principiu, pentru că ele speră să „se vândă greu", celui care le va aduce maximum de beneficii. Și cum numărul de milionari e foarte limitat...

| relian a răspuns:

De ce? Din 2 motive.
1-au pretentii prea mari, exagerate as putea sa zic.
2-is mai sarace cu duhu si parf la pat laughing.

Deci natura nu-ti da de toate,adica si frumos si bun la toate laughing da la fiecare cate un pic,sau poate ca nu natura,poate noi am facut sa fie asa, natura mai degraba cauta sa dea unui exemplar cat mai multe calitati posibile, asta prin selectie, dar la noi cum selectia e cam pe nicaeri se intampla chestia asta, se impart caliatile cu defecte laughing

Bine ca mai sunt si exeptii, dar in general vorbind cam asa stau lucrurile.Zic asta si din experienta si din ceva observatii.

| anonimg a răspuns:

Ma gandesc ca fetele frumoase si-au descoperit frumusetea, si astfel au devenit pretentioase. Lucru normal dealtfel.
Poate ca la capatul pamantului isi vor gasi printul; dar astfel de oameni sunt pretentiosi, si o casatorie sau o relatie intre acestia nu va rezista. Gelozia este lipita de amandoi, oriunde se vor duce. Cu greu isi vor gasi un partener pe masura.
Greu este sa fii si frumos! happy
Frumusetea implica cheltuieli generoase, ceea ce nu prea este usor pentru oamenii de rand.

| Emma30555 a răspuns:

Cred ca femeile inzestrate mai putin din punct de vedere fizic, sunt mai disponibile si atunci se cupleaza mai usor. Femeile admirate au pretentii mai mari, sunt mai selective

| oglindasultanului a răspuns:

Pentru ca-s sanatoase, iar alea din relatii nu-s.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Asteapta printul bogat, frumos si cu *** mare.

| Endoryus a răspuns:

Cele chiar foarte frumoase au un caracter foarte jegos. Plus ca acum depinde si de femeie. Pretentiile ei. Cati bani are el, cum arata, ce statut are in societate. Sau poate nu ii arde de relatii, vrea doar distractii. Sunt 1001 motive.

| RAY a răspuns (pentru Endoryus):

Poti sa arunci un ochi la aceste studi = rata de divort = educatie mai mare https://www.bls.gov/opub/ted/2012/ted_20120807.htm?

| Endoryus a răspuns (pentru RAY):

Am citit deja destule de acel subiect, nu ma mai intereseaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rând frumusetea nu existã. Existã draguta, existã buna. In schimb frumusetea este extrem de rar intalnitã, frumusetea e naturala si nu necesita Machiaje si aranjare sa arate bine. Aia e o masca, e o vrajeala pentru a atrage masculi prosti.

Pai in general, sunt constiente ca sunt "frumoase" si probabil aleg asta, o femeie frumoasa isi cauta relatie când stie ca scade din punct de vedere al normelor societatii ale frumusetii.
Nu când sunt in TOP. De aia in general femeia când incepe sa Devina urâta isi I-a Sot. Nu toate Dar multe.

| Paul754880338 a răspuns:

Daca ar trebui sa accept asta, ca o generalitate, as face-o doar pentru ca este in textul intrebarii tale. Probabil ca, vorbind de frumuseti exceptionale, femeia se simte atat de complimentata, admirata si venerata, datorita infatisarii, incat ramane la stadiul de "tablou"... adica singura intr-o rama frumoasa. Barbatii isi cam pierd curajul in fata lor, si nu mai indraznesc sa caute inima din spatele frumusetii.

| Vanesa87 a răspuns:

In primul rand, femeile '' frumoase'' sunt subiective si cauta ceva mai special decat normal, nu abureala nu bani nu atitudine de doi bani sau un corp bine lucrat, femeile frumoase merg pe linia ''special'' sau ceva ce nu poate avea orice femeie, iar treaba cu materialismul....va rog frumos, asa spune si vulpea cand nu ajunge la struguri, ca sunt acrii.baiatul sa exprimat clar, de ce femeile frumoase sunt singure? pentru ca oricum situatia materiala si-o fac cand vor cum vor pentru ca au ce.

| DevaPathPain a răspuns:

In primul rand, nu exista femei frumoase sau femei urate. Frumusetea e relativa, e 100% doar in ochii privitorului, nimeni nu are calitatea necesara de a stabili cine e frumos si cine e urat.
Avand in vedere ca nu e valida afirmatia ta, o sa fac referie la femeile inteligente, care sunt singure in general doarece e mai greu sa gaseasca pe cineva la fel. Tarani libidinosi si panarame sunt peste tot, dar o femeie inteligenta va vrea un domn educat, cu caracter, la fel de inteligent, nu un coate-goale de duzina.

| Dalmore a răspuns (pentru DevaPathPain):

Mai ai adrese de e-mail, da? laughing

| Dalmore a răspuns (pentru DevaPathPain):

Pentru că o femeie frumoasa are parte de tot felul de peripeții cu libidinoși și ajunge foarte selectivă.

| DevaPathPain a răspuns (pentru Dalmore):

Asa e, are multi libidinosi si ajunge selectiva. Nu are asta nicio legatura cu aspectul fizic al nimanui.

| Emma30555 a răspuns (pentru DevaPathPain):

Natura e frumoasa, gunoiul e urat, o floare e frumoasa, o buruiana nu e prea frumoasa, de multe ori cand vedem si persoane in sinea noaatra catalogam ca unul fiind frumos altul mai putin frumos. Tine de estetica.

| DevaPathPain a răspuns (pentru Emma30555):

Da. In sinea noastra. Daca mie-mi pare cineva urat, nu inseamna ca e un om urat, ci doar ca asa-mi pare mie, e in ochii mei. Iar cineva frumos, la fel. Frumusetea e relativa, asa se explica, nu e generala.

| Dalmore a răspuns (pentru DevaPathPain):

Ultimul tau comentariu se poate traduce prin: nu e nevoie de dovezi, e clar că sunt un ipocrit laughing

| DevaPathPain a răspuns (pentru Dalmore):

Din tot ce spui tu se deduce: "nu e nevoie de dovezi, e clar ca sunt fana" :)

https://www.youtube.com/watch?v=HMq2pX79JVA

| Emma30555 a răspuns (pentru DevaPathPain):

Da dar sunt si caltitati generale acceptate de toti. Cum mai spunea Plato moral e ce e moral nu e ceva subiectiv. Cam asa si cu treaba asta. Altfel nu s ar discuta despre frumusete atat de mult. Nu ar fi concursuri de miss. Actorii nu ar fi atat de admirati sau nu. E adevarat ca e relativa dar sunt si pareri general valabile

| DevaPathPain a răspuns (pentru Emma30555):

Andreea Raicu a castigat miss nu stiu ce. Mie-mi pare submediocra. Deci mna

| Emma30555 a răspuns (pentru DevaPathPain):

Da dar nu ti se pare nici urata. Si e mai frumoasa ca Oana Roman de exemplu.

| Emma30555 a răspuns (pentru DevaPathPain):

Tu ai vrea sa dispară expresia femeie frumoasa, sau bărbat frumos? Dacă celorlați li se pare ca unii sunt frumoși și alții sunt de acord cu ei ce sa faci? Cum schimbi tu asta? De aia țin unele fete regim alimentar, de-aia își lasă parul lung, de aia își cumpără haine frumoase, se machiază, de aia unui băieți se duc la sala, își fac freze care sunt un trend, își lasă barbă sa para masculini. Toți vor sa fie atrăgători, și fac asta în funcție de lucruri general valabile. E relativa frumusețea, pot fi de acord, dar uneori e și obiectiva

| sadrian46 a răspuns (pentru Emma30555):

Moral e ce e moral nu e ceva subiectiv.
No, no, no!
Moral e ce spune Plato că e moral!

| Emma30555 a răspuns (pentru sadrian46):

Asta am zis doar asa fiindcă uzerul cu care vorbeam am presupus ca era Plato dar probabil ca are mai multe conturi

| RAY a răspuns (pentru Emma30555):

Omul e fanatic, ignorant, degeaba i explici

| Miriam2323 a răspuns:

Pentru că de multe ori femeile frumoase au niște standarde în alegerea bărbaților.
De multe ori aleg bărbații după mukte calități, pe care le găsesc cu greu

| axelarigato12344321 a răspuns:

Deoarece femeile sunt atrase de statutul social si foarte putin de cum arata un barbat, depinde si de ce varsta au, femeile frumoase sunt subiective bro, dar te asigura fratele tau ca daca vorbesti dulce cu o fata frumoasa e a ta :**