| anonim_4396 a întrebat:

De ce femeile umbla numai dupa bani?
toate sad

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
47 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Tot mai mulți trolli zilele astea. A plouat cu voi?

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Noi nu? si noi vrem banii si sex hai sa nu fim ipocriti

| RAY a răspuns:

CPLM nici macar fetele nu stiu ce vor si cica stii tu )))))))))

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Fiindcă sunt captivate de pozele cu Blaga, Caragiale, Eminescu. Deci, umblă după bărbați deștepți.))

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru floresdemayo):

Care Blaga? Vasile zis buldoglaughing Blăguța?

| floresdemayo a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Cum așa, nu-l știi pe Blaga?
https://i0.wp.com/......i_fata.jpg

Dar, parcă e mai adorabil Eminescu. ;;)
http://bucurestifm.ro/......estiFM.jpg

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru floresdemayo):

Ba da, tu ce mai faci esti bine?

| floresdemayo a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Fericită că se apropie primăvara. happy

| anonimg a răspuns:

Crezi ca degeaba sunt mai multe decat barbatii? Ca sa ai de unde alege. happy
Nici nu vreau sa-mi imaginez ce-ar fi facut ele cu barbatii daca situatia ar fi fost invers. ^_^

Răspuns utilizator avertizat
| SilentRain a răspuns:

Asta inseamna ca si mama ta?

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru DracuIa):

Femeile se cred victime astfel ele dezvolta sindromul victimei timide, rusionase, nevinovate dar cu multe interese ascunse, practic se folosesc de tine in folosul lor apoi pa

| Freya1 a răspuns (pentru DracuIa):

Daaa ai dreptate "femeile nu e oameni" ele nu au nevoie de afectiune, iubire si sa se simta bine.
Cum mama noastra ne permitem sa avem asemenea pretenti? De ce nu tacem din gura si nu ne facem pres pentru ca asa vrei tu? De ce avem demnitate si stima de sine? De ce vrem sa traim ca normal noi nu avem dreptu sa respiram aer ca nu meritam acest "moft"
Serios? revinoti

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru DracuIa):

Man nu toate umbla dupa banii,majoritatea barbatilor nu sunt bogati,fiecare fata cauta altceva, dar cum societatea romaneasca este in mare parte de rahat isi dai seama ca multe fete cauta ceea ce se promoveaza intr o societate imorala, inculta, lipsita de civilizatie, educatie, bun

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru DracuIa):

Așa-s fetele azi, frate. crying Dacă nu ești miliardar, mori singur.

| RAY a răspuns (pentru DracuIa):

De parca noi nu am face la fel? hai sa nu fim ipocriti, sa stii ca mai imaturi si prosti sunt barbati

| Clorox a răspuns:

Nu toatewinking

Răspuns utilizator avertizat
| Clorox a răspuns (pentru DracuIa):

Pai raspunsul tau e eronat, nu este un procent corect.

| anamariarot a răspuns:

Asta o spun băieții/bărbații care în căutarea femeii perfecte prin cluburi de pițipoance au dat doar de dobitoace în căutare de alți dobitoci potenți financiar dispuși să le susțină. Ia mai călcați și printr-o librărie, o bibliotecă

Răspuns utilizator avertizat
| anamariarot a răspuns (pentru DracuIa):

N-ai înțeles nimic laughing)))

| ALGator a răspuns:

Nu se poate da un raspuns simplu la intrebarea ta prea generala.
As incepe intîi cu finalul. Toate femeile trebuie sa fie acolo vreo 3 miliarde asa ca nu avem cum sa stim. Poate e una pe strada vecina care nu umbla dupa bani dar nu o vei intilni niciodata pentru ca lucrati in schimburi diferite.
Multe femei, mai multe decat barbati, sunt mai vulnerabile economic. Li se dau salarii mai mici (in general) iar daca au copii costa si ei. Deci nu ar fi de mirare ca li se dezvolta o constiinta pragmatica mai mult decat barbatilor. Intr-o tara misogina (nu spun care) ele se simt si mai amenintate. Relatiile amoroase pot fi pentru barbat placere pura pe cand pentru femeie de multe ori sunt umbrite de grija.
Pe linga asta, daca unul din noi a avut noroc ca in jurul lui sa fie numai pitzi mici sau daca i se pare ca strugurii sunt acri, tot la conclizia asta ajunge.
Ar fi bine daca si barbatii s-ar gindi mai mult la bani. Un exemplu clasic este cand doi "isi unesc viata". Fiecaruia dintre ei nu-i da mina sa-si cumpere o locuinta dar impreuna isi permit sa ia o garsoniera fitoasa. Isi construiesc viata in jurul acestui proiect, cu mutare din oras, serviciu, copii. Dupa citiva ani visul se spulbera, nu se inteleg. Nu e nicio problema se despart, fac partaj 50-50% la tot. O-o! Le-a scapat un mic amanunt. Au rupt violent, fara chip de intoarcere, relatia dar cu ce s-au ales de la partaj nu le mai ajunge de o locuinta, ci doar de o jumatate. Nu le ramane decat sa doarma sub cerul liber. Nasol?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu toate, unele mai cautam si dragoste, stiiiii

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa fie trist sa fii atat de frustrat))

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru DracuIa):

Mda.Nu mai pot de durere.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Așa-i acumcrying, relații numai pe interes. funda?

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Raspunsul e ironic dar cu toti avem interese indiferent de sex

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hipergamie

| m1dn1gh7 a răspuns:

Daca ai 12 ani si ai avut o relatie-doua pe net, da, tinzi sa crezi ca femeile umbla numai dupa bani.

Răspuns utilizator avertizat
| Kogaion a răspuns:

Pai daca esti urat si probabil n-ai nici o calitate de genul umor, romantism, etc, e logic sa se uite la bani.

| munteanuionvictor a răspuns:

Doar unele din ele.

| BlueDark a răspuns:

Eu m-am insurat in plim faliment, deci... laughing

| alexwahl a răspuns:

Nu ai dreptate. Prietena mea e din Africa!

| ionutborcea a răspuns:

Pentru interseul personal să aiba ce s-au dorit ele care nu il poate avea se bazeaza mai mult pe băiat adica profită

| ColdHeart a răspuns:

Fii serios, esti un idiot daca ne bagi pe toate intr-o oala.

Răspuns utilizator avertizat
| 2k18Tpu a răspuns:

Pentru că vreți numai sex, sex noi ce sa facem? Sa plângem după voi? laughing