| Yasmin875 a întrebat:

De ce fetele din ziua de azi sunt asa baietoase? Eu sunt singura care mai e feminina? Sunt singura care mai poarta rochii/fuste? P.S.:Eu nu ma simt bine in pantaloni.straight face

Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Nu se poate generaliza, sunt destule fete care se imbraca cu rochite si fuste.E foarte frumos ca esti feminina, dar fiecare poarta in mod obisnuit ceea ce-l avantajeaza si in ce se simte bine.happy

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tocuri porti?

| Yasmin875 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Uneori laughing

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Yasmin875):

Si cît de înalte? Scuză mi indiscretia te rog.

| Yasmin875 explică (pentru CristiDinBucuresti):

5-10 cm

| Aiwendil a răspuns:

Asta e o tampenie. Poti sa porti pantaloni si sa fii foarte feminina.Nu hainele, accesoriile, machiajul sau parul lung te fac feminina, ci caracterul.

| Kaℓi a răspuns:

Crezi ca feminitatea e determinata de modul cum te imbraci, mai exact de faptul ca porti sau nu rochii/fuste? e mai mult de atat, poti sa fii foarte feminina si in pantaloni.

| Mădă0611 a răspuns:

Nu stiu altele cum sunt, dar eu sunt baietoasa pentru a nu atrage lipitori, nu imi place sa se uite disperatii dupa mine, desi si asa se gasesc unii, plus ca e comod, e mai fain.

| Wøodenpints a răspuns:

Dacă porți pantaloni, ca și fată, ești băiețoasă?
și ca fapt divers, doar 10% dintre femei arată bine în fuste/rochii. Restul ori sunt grase, ori prea bătrâne, ori au picioarele hidos de deformate.
Și eu dacă aș fi fată aș purta tot pantaloni. Sunt mai comozi și mai practici. Fusta prezintă din start un dezavantaj, pentru că-ți ia destul de mult din libertatea de mișcare, iar dacă bate vântul trebuie să ai grijă sa nu-ți vadă nimeni șoseta. O grijă în plus, zic eu.

| Vans a răspuns:

Woodenpints o punctat bine.
Şi până la urmă, feminitatea nu constă neapărat în hainele pe care le porţi.Am văzut fete cu rochii care scuipau şi spărgeau seminţe la colţ de stradă. Doar pentru că aveau rochii erau feminine?

| creata200 a răspuns:

Trebuie sa stii purta hainele ca sa te poti numi feminina.