| anonim_4396 a întrebat:

De ce fetele grase, obeze nu acceptă să le spui realitatea?
Doar până la urmă le spui foarte elegant. Specific că nici intr-un caz nu spui asta ca să jignești.Le place acestor fete să trăiască in minciună?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Unora le place să fie mințite
Altele cred că acceptarea socială e mai presus de sănătatea fizică

| sierra1 a răspuns:

E vorba despre tine aici sau ce?

| Drimmero a răspuns:

Adevarul intotdeauna e dureros. Oamenii care au venit cu ideea ca termenul gras/a e o jignire sunt extrem de cretini, pe principiul asta si daca ii zici cuiva ca e negru e tot jignire, n-are nicio logica, cum sa te superi pe cineva pentru ceea ce esti? mie unul imi da cu virgula. Daca te supara adevarul pui mana si mananci mai putin si faci sport sa mai arzi din caloriile alea. Nici obeza nu e jignire, e un termen medical care repreznta conditia ta medicala, e ceva patologic, ceva mai mult decat o simpla "supraponderalitate", tot gras esti, doar ca mai gras decat termenul precedent, solutia e una singura, mananci mai putin si eviti sedentarismul, cam astia sunt de obicei factorii pentru care lumea pune pe ea intr-un mod ireal, nu din cauza tiroidei care e vrajeala, foarte putine persoane se ingrasa cu adevarat din cauza tiroidei.

| Freya1 a răspuns:

În primul rand dacă grăsimea lor nu te afectează pe tine intr-un fel nu ai de ce sa le judeci. Daca nu mănâncă mâncarea ta, sau pe bani tai nu e problema ta.

Sunt persoane cărora le place sa fie asa, sunt altele ce sunt bolnave și nu pot slabi, și nu e ok sa jignești.La fel și cu cele mai slabe.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, mai nou asa le place.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sau ai putea sa nu te duci la un om strain pe strada si sa ii spui asa ceva.