| MULLER96 a întrebat:

De ce fetelor le plac baietii cu masina?

41 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ca să aibă cu ce sa le aducă de la serviciu. De pe Centură.

| RAY a răspuns:

Si mie imi plac baietii cu masina si sunt baiat, tie nu isi place sa vezi o masina misto? bine nu-mi plac baieti si masina, cred ca si lor la fel, ce tu nu ai vrea o tura intr-un lamborghini?
https://www.amazon.co.jp/......B007RZ6ZD2

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Masina vine cu un mare plus de confort: una e sa vina baiatul sa le ia de acasa la intalnire, si alta e sa se vada nu-stiu-unde, dupa ce merg separat cate 10 minute cu autobuzul, iar daca ploua, stau rezemati de cladiri.
Plus ca atunci cand umbli cu masina, traiesti de 2x mai multe chestii pe zi.

| relian a răspuns:

Asta se intampla in RO si tarile astea prapadite, femeile is ude toate cand vad pe unu cu o masina laughing in tarile astea mai avute nu o intereseaza pe tipa ce masina ai sau daca ai masina sau nu.Bine ca mai sunt si la ei figurante de astea dar alea se uita la masini de milioane nu la junghiuri ce au romanii laughing Deci conceptia asta cu masina este o chestie romaneasca sau mai bine zis o chestie se oameni saraci, de un popor parapdit, iar atunci cand apare unu cun bmw jegarit le curg balele la toti, mai ales le femei, vai mia traso ala in bmw laughing adica niste oameni de 2 lei cam asta e poporu roman laughinglaughing

| Freya1 a răspuns:

Pentru ca masina ar trebui sa insemne responsabilitate asta in primul rand. Apoi inseamna ca are cat de cat bani adica se descurca.Si pentru ca sa fim seriosi in ziua de azi rar mai vezi tineri care sa nu aiba.
Mergi in oras e cald,ploua, e frig in masina e ok, vrei sa mergi in excursi, vacante e obositor sa mergi cu tren, microbuz etc.

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Ai dreptate naty dar sa stii ca in multe orase din tarii bogate e la moda bicicleta, asa multi merg cu masina si pentru a merge la butic

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Eu vad masina ca pe un mijloc de transport care ma ajuta mult si mai ales ca eu nu pot sa merg mult pe jos.Imi este foarte frica de accidente si am atacuri de panica si atunci nu vreau sa conduc eu sau sa dau pentru permis pentru ca simt ca exista posibilitatea sa risc viata mea sau a altcuiva mai ales ca nu ma nici atrage asa de tare condusul si atunci prefer ca iubitul meu sa conduca si sa aiba masina.
Nu e vorba de materialism sau fite ci de o necesitate pentru mine intr-un fel.
Da da nu poti sa mergi din Timisoara spre exemplu pana la mare in Constanta cu bicicleta.Sau cum sunt eu de aici pana la mine la tara 100 si ceva, nu am cum decat cu niste microbuze mici infecte in care ai sau nu ai loc si etc.

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Ma refer in oras

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Nu stiu sa merg pe bicicleta big grin si nu am voie nici sa cad (asta daca in caz ca te gandesti sa zici sa invat)

| Superior a răspuns (pentru Freya1):

Haideeeeeeeeeeeee,daca e mori si acum. Iti iei ceva cu 200hp si cutie manuala,si in cativa ani vei simti masina precum propriu-ti trup,atunci nu vor mai exista riscuri.
Masina e cea mai buna femeie, ea te duce, te asculta, nu comenteaza, iti canta (sunetul motorului pentru cei care nu se prind) si... are teava de esapament laughing)

| OldSoul a răspuns (pentru Superior):

Plus ca masina nu iti zice "stii, nu te mai iubesc" laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Freya1):

Prima data m-am cam strambat la primul tau raspuns, dupa care ai dat de inteles despre faptul ca intr-adevar este o necesitate si confort pentru tine, ceva ce nu-ti poti asigura tu singura. Chiar apreciez ca desi doar pari materialista esti pana la urma destul de sincera.

| Freya1 a răspuns (pentru Superior):

Nu ai de unde sa intelegi tu anumite chesti...

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am o problema cu marca de masina sau cu cat este de scumpa, cum nu am o problema nici sa pun si eu bani pentru ea o data ce suntem impreuna sau chesti de genul, nici macar nu spun ca daca nu are masina nu il iau daca il iubesc nu am o problema ca nu are dar as prefera sa ne luam si sa conduca el etc...Ai inteles ce si cum din raspunsuri si asa imi este foarte greu sa merg cu oricine cu masina asa ca sa merg cu iubitul meu m-as simti cat de ca mai in siguranta.

| raMLesS a răspuns (pentru Freya1):

Eu nu conduc masina, eu conduc lumea rolling on the floor tongue

| OldSoul a răspuns:

Dupa ce au mers o viata pe jos, e normal sa vrea sa-si plimbe fundu prin masini.

| minrest a răspuns:

Nu le plac baietii cu masina, esti gresit informat. Le plac baietii care nu au masina, si nici carnet, ci se deplaseaza cu elicopterul personal, iar pentru distante mai scurte, au soferi cu masini de lux la care apeleaza mereu: din sase, trebuie sa fie unul liber. Iar prin casa, merg cu trotineta, chiar cu bicicleta. Unde iti dau dreptate, este ca coboara adesea stacheta la baietii cu masina.

| PainTech a răspuns:

Masina e un plus. Acum, nu te gandi ca daca ai masina ai automat si fete : https://www.youtube.com/watch?v=rqueKFDRsvE&ab_channel=ArtaSeductiei

| oglindasultanului a răspuns:

Pe mine nu ma intereseaza.

| anamariarot a răspuns:

Una care-și alege partenerul în funcție de așa ceva e o tâmpită, iar el că acceptă asta e și mai tâmpit.

| JackR a răspuns:

Pentru ca fetele au auzit ca mersul pe jos face piciorul paros. Si le este frica!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Altfel e cand te duci sa o iesi cu masina ( nu conteaza care ) altfel e cand va plimbati cu autobuzul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa e "cultura" asta in Romania.
N-ai masina esti un ratat. Nici barbat adevarat nu esti. laughing
Bine, la oras nu prea are sens, dar la tara mai e nevoie, acolo e mai greu cu transportul in comun. E drept ca nici prea bine dezvoltat nu e (poate in Bucuresti, desi tot nu prea face fata la cat e de mare).
In alte tari mai dinspre Vest situatia (cat si mentalitatea) e radical diferita. Si asta se vede si in faptul ca aglomeratia/traficul nu arata la fel de rau. Acolo lumea chiar mai foloseste un sistem de transport public bine pus la punct.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cauza competitiei.

| SandraEve a răspuns:

Masina nu ar trebui sa fie un criteriu de selectie, dupa cum fac multe fete. N-ai masina, pa
Urat
Masina e ultimul lucra la care ma uit sau de care ma intereseaza sa fim seriosi. Poa avea eu masina, e ok

| RAY a răspuns (pentru SandraEve):

Ce romantic, sa isi duci iubitul acasa el fiind mort de beat )))))))))))

| SandraEve a răspuns (pentru RAY):

Poti sa fii ironic in continuare. Iti dai seama ca daca nu ma intereseaza masina, ma intereseaza lucruri care chiar conteaza...cum ar fi sa nu ajunga acasa mort de beat

| RAY a răspuns (pentru SandraEve):

Sa inteleg ca nu-mi iubesti ironia?

| SandraEve a răspuns (pentru RAY):

De ce as face-o.

| RAY a răspuns (pentru SandraEve):

Trist,eu credeam ca ma placi in secret

| SandraEve a răspuns (pentru RAY):

Nu e o noutate ca tu crezi numai tampenii

| RAY a răspuns (pentru SandraEve):

Wow ce descoperire, dar eu cred ca ai zambit, nu ma minti fata ca te las fata mare

| SandraEve a răspuns (pentru RAY):

straight face

| RAY a răspuns (pentru SandraEve):

Hai sa nu fac spam, intre un baiat cu o masina tare si un baiat fara masina dar de amandoi isi place, care l-ai alege?

| SandraEve a răspuns (pentru RAY):

Nu exista sa iti placa de doua persoane la fel, de unul mi ar placea mai mult

| RAY a răspuns (pentru SandraEve):

Smechero cum te ai scos

| SandraEve a răspuns (pentru RAY):

Da woaw

| Alfred0703 a răspuns:

Pentru ca femeia este un specimen materialist, care vrea ca partenerul ei sa aiba casa, masina, etc.

| leapșa a răspuns:

Ca le plimba si le dau peste nas fraierelor care au baieti fara masina. Ha!

| codpenal2018 a răspuns:

Cum era acum cateva sute de anii, trăsura cu caii un mijloc de transport (o necesitate), in ochii femei era văzut ca, fiind''Implimit'', dar noi acum am evoluat, iar acum masina este noua necesitate de zi cu zi, sper că ai ințeles logica, succes! happy

| mihhay a răspuns:

Unde BMW nu e, nimic nu e!