| apashuu a întrebat:

De ce fetelor sunteti atrase de baieti mari duri care va fac in toate felurile si voi cu gurita voastra ziceti ca v-ati certat si ca v-a dat afara din casa dar totusi va intoarceti la ei? Cei buni si care sunt atenti si au bunul simt si buna crestere nu sunt buni, sunt prea plictisitori?

Răspuns Câştigător
| Luori a răspuns:

Nu toate sunt la fel, insa majoritatea. O fata trebuie sa se simta protejata de aceea crede ca daca sta cu unul mai "smecheri ", ea va fi mai "coo". In ziua de azi, multe fete fug dupa baieti mari doar pentru ca in ochii celorlalte ele par mai mature, mai bine puse pe picioare [ motivele nici nu le stiu, doar mi le imaginez cand ma uit la ele ]. Fiecare fata doreste altceva de la un baiat, de aceea nu le poti judeca si mai ales : inimii nu ii poti porunci!
Daca se intorc la un baiat care nu le merita, probabil nu au personalitate, sunt naive chiar poate le este frica sa se desparte de ei. Un motiv ar fi pentru ca s-au obisnuit si doar viseaza la ceva mai bun cand de fapt pot trai mult mai bine [ mai ales din punct de vedere sufleteste ]. Majoritatea care fac asta sunt copchilite de 14-19 ani care nici nu s-au format in totalitate, nici nu gandesc inca asa cum trebuie. Vor sa para ceea ce nu sunt doar de dragul lumii. Nu au de castigat nimic.

5 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Problema trebuie pusa altfel. Sa nu crezi ca o fata e cucerita astfel de catre un baiat de genul specificat de tine. Ideea e ca acesti baieti sunt increzatori, au relatii, de obicei si bani pe mana, sunt descurcareti, au initiativa si altele. Chestii de care o femeie are nevoie pentru a simti un sprijin real. De multe ori un baiat ceva mai cuminte sau chiar timid nu poate prezenta acest sprijin. Poate prezenta doar un sprijin emotional. Ceea ce de multe ori pentru o fata nu este de ajuns.

Gesturile de care vorbesti tu sunt gesturi care apar dupa perioada de miere. Noi trebuie sa vorbim in primul rand de inceput. Un bad boy cucereste o fata intocmai prin contrastul lui. Prin faptul ca ii deschide o portita facand fata sa spere ca e ceva acolo ce nu credea inainte ca ar putea gasi. Nu stiu daca ai observat dar un bad boy se poarta foarte atent cu iubita lui pe cand pe alti ii trateaza vadit cu dispret. Tocmai acest contrast este cel care impresioneaza o fata si o face sa si-l doreasca. Pentru ca ea simte ca o apreciaza daca exista diferenta asta. Nu se mai gandeste la scopurile lui ascunse. El avand ceva experienta si incredere are si initiativa astfel va sti mereu cum sa impresioneze fata si sa o faca sa isi doreasca o continuare a relatiei. Totul e miere. Doar ca la un moment dat acest bad boy se va plictisi. Si semnele plictiselii sunt intocmai acelea prezente in relatiile lui cu ceilalti. Va incepe sa se comporte fata de ea asa cum o face cu orice persoana. O va jigni, ii va aduce injurii, va fi indiferent, o va insela si poate chiar o va bate.

Cu siguranta daca un baiat cuminte si inteligent ar avea calitati precum : stima de sine, incredere, initiativa, pragmatism poate cuceri o fata. Se poate. Doar ca aceste calitati se cultiva in timp.

In opinia mea barbatul fatal nu este acest bad boy. Barbatul care va atrage cele mai multe fete este baiatul care a fost ultra timid si care a trecut prin toate etapele de la a nu indrazni a privi o fata sau a-i vorbi pana la a fi extrem de indraznet si dezinvolt. Astfel iti dezvolti un simt al relatiilor ceva mai dezvoltat. E ceva ce altfel nu prea ai cum sa observi. Doar daca treci prin toate etapele. Asa cum si femeia este superioara unui barbat daca vom calcula strict pragul de sus. Cat de sus poti ajuge. Problema e ca femeia duce cu ea o lipsa de incredere care ii afecteaza viata. Si astfel nu poate de multe ori sa atinga punctul maxim. Dar femeile care ating acest punct reprezinta cea mai mare putere. Iar cel mai puternic barbat este cel care se straduieste cel mai mult sa cunoasca femeia si de ce nu chiar sa isi dezvolte intr-o oarecare masura partea feminina. Chit ca la sfarsitul vietii barbatul va ramane la aceeasi concluzie pe care au avut-o toti : Toate femeile sunt diferite si toate femeile sunt la fel.

| Flav a răspuns:

Amice, e o vorba: De unde nu e, nici Dumnezeu nu cere.

| Hombre a răspuns:

Nici ele nu sunt altfel, cine se aseamana se aduna.

| deutza a răspuns:

Pai apashuu si baiet8ii rai pot fi buni. fetele in general se indragostesc de baietii rai deoarece ei mereu sunt mai populari, baietii buni de obicei sunt mai timizi si cum sunt mai timizi nu fac lucruri prea mari, nu se baga in seama si cand sunt intr-o rel sunt destul de plictisitori. asta am vazut eu. LG baietii rai te distrezi...

| Anileda a răspuns:

Nu generaliza.
Nu toate se uita, printre care si eu, vreau un baiat intelegator, cu bun simt.
Insa revenind la intrebarea ta, unele fete se intorc la partenerii de viata deoarece ii iubesc foarte mult, sau alt motiv nu stiu.
Insa eu nu consider ca un baiat este plictisitor acela care are bun simt, intelegator si atent.
O zi buna

Aniledă