| AvalohAlyn a întrebat:

De ce Hitler ura evreii?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Din cauza ca religia lor nu era una pe placul lui, considera ca acei ce sunt evrei reprezinta o amenintare pentru omenire si nu au voie sa traiasca, fiind supusi la munca dura sau exterminati in lagare de gaz.

3 răspunsuri:
| Wøodenpints a răspuns:

Cine a zis că ura doar evreii?

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Pentru ca detineau cele mai importante afaceri din Germania si nu alegeau sa investeasca profitul tot acolo! erau foarte bogati, dar Germaniei nu-i iesea nimic la faza asta!
bine, Hitler oricum a fost un dezaxat, dar de aici a pornit ura impotriva evreilor!

| LorenaAnca a răspuns:

Pentru ca, dupa parerea lui, nu apartineau rasei superioare care erau blonzii cu ochi albastri.