| InOmniaParatus a întrebat:

De ce ii importanta protejarea animalelor?

6 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Pentru ca sunt suflete fara ajutor si care au nevoie de noi oamenii pentru a le oferii protectie si ingrijire

| niku93 a răspuns:

Pentru ca sa apuce sa vada si nepotii tai cum arata ZEBRELE IN REALITATE!
sper ca ai mai putin de 11 ani...ca altfel esti cam ignorant/a
pun pariu ca esti o CREsTIN/A convins/a daca n-ai mai putin de 11(hai 13, las eu de la mine) ani.

| niku93 a răspuns:

Religia ta(si restul) a facut in asa fel incat sa credem ca noi suntem mai importanti ca animalele si ca putem sa le omoram cand vrem(ex: am omorat elefanti(nu pe toti.inca) pentru fildesul lor(coarnele alea), acu.eu nu prea inteleg la ce ne-ar ajuta fildesul respectiv, poate vindeca cancerul si nu stiu eustraight face).e bine ca macar pui intrebari(nu prea e potrivit locul.da` merge).
societatea asta te face sa uiti de origini, sa nu te mai intereseze de natura, dar noi nu putem sa traim fara o natura cat mai diversificata si homo sapiens sapiens(adica noi) suntem singura specie care poate face ceva in privinta asta.era o vorba."Noi suntem cei care ne creãm singuri iadul ". problema e ca iadul si raiul nu exista(cel putin nu exista nici o dovata) dar exista planeta asta.mai am eu niste povesti frumoase despre cine a scris biblia sau cine a "inventat" raiul dar trebuie sa le gasesti singur.

| EVOLUTION_5448 a răspuns:

Simplu: deoarece uneori se mai gasesc niste idioti sa-si bata joc de ele.
Cum a fost si o stire acum 1 saptamana cu un caine impuscat de 40 de ori si ingropat, doar ca vroiau unii sa se distreze si altceva mai bun nu au gasit (cainele a supravietuit, dar iti dai seama prin ce a trecut, ceea ce nu prea e normal).
Iti dai seama ca daca nu ar fi legi de genul atunci sigur ar fi tot felul de cocalari care ar incepe sa omoare si sa chinuie caini pe afara doar ca sa se distreze, pentru ca imaginatia lor este foarte limitata cand vine vb de distractie.

| InOmniaParatus explică:

Pai daca chiar te intereseaza, NICU93, am 15 ani.Binenteles ca tu ai mai mult de 15 ani ca doar din cauza aia te crezi asa mare si tare.Da nu prea conteaza cati ani ai din moment ce te porti ca un copil."Un/o crestin/a convins/a"! nici maca nu ma cunosti si te iei de religia mea.Da stiu i o intrebare cam aiurea, dar ce te-a facut sa te duci la religi, hai ca la varsta inteleg.

si care o fost faza cu "...ca altfel esti cam ignorant/a"

| BoBBy a răspuns:

Unele ne apara(cainele)
altele sunt simpatice(pisica)
altele sunt folositoare(calul)
altele le mancam(caina etchappy