| anonim_4396 a întrebat:

De ce imi priveste lumea burtica? Sunt gelosi pe ea? Au indivie, frustrare ca ei nu au? Pe bune ce parere aveti despre cei grasi? Ati vrea ca prieten, iubit o pers supraponderala?

Răspuns Câştigător
| GirlOnline81 a răspuns:

Continua ce ai inceput, Ray: fa miscare, abtine-te de la dulciuri, fereste-te de grasimi.
Nu neaparat pentru fete, ci pentru sanatatea ta.

16 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Sunt gelosi ca pe ei ii dor coastele cand dorm pe burta, nu stau asa confortabil, ei stau pe tare.
N-am nicio parere despre "cei grasi", nu-mi fac pareri in functie de cate kg are omul.
Nu ar fi un impediment.

| Endoryus a răspuns:

O prima idee? Niste oameni puturosi. E mai usor sa duci shaorma la gura decat sa alergi presupun. Dar dupa te intrebi, oare sufera de o boala ceva? Am o verisoara in familie. Pana la 29 de ani era foarte frumoasa. Cand a ajuns la 30, balena pe uscat. Din pacate pentru ea seamana pe mama si bunica ei. Cele 2 au fost in aceeasi situatie.
Ca prieten/a nu ma deranjeaza. Ca iubita, nu. Vreau cineva de care pot fi atras fizic, nu sa imi fuga ochii dupa alta cu iubita de mana.

| RAY a răspuns (pentru Endoryus):

Sincer eu nu cred in ca are o boala, si eu credeam ca consum putine calori pana cand mi-am notat calorile pur simplu m-am speriat treceam de 3000 de calori iar eu consumam 2000, pai unde se ducea alea 1000 = in 7 zile un kg de grasime, eu fiind mic de statura rata metabolica o am mica, unu inalt inat are si 2800 si daca nu face nimic eu undeva la 1800, 1900 de cal, hai sa spunem ca din sport fac 500 de calori, dar tot conteaza ce mancam, eu acum 5 ani eram mai slab cu 30 de kg si nu sufar de nici o boala dulciuri,fast food, patiserie, coca cola, plescavita, lipsa efortului ca mai mult stau la pc, dar de o luna mam mai schimbat dar na e aiurea inca

| Plato a răspuns (pentru Endoryus):

Stii meme-ul ala? laughing

| Endoryus a răspuns (pentru Plato):

Care?

| Endoryus a răspuns (pentru RAY):

Mananci prea multe prostii. Nu apuci 40 asa. Sau daca apuci, ai fi vrut sa fi mort de fapt. Mai bine asa decat plin de boli.

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Ce inaltime ai?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Peste 1,90 cand ma privesc din avion

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Zi serios

| Endoryus a răspuns (pentru Plato):

Acum am inteles ce ai vrut sa spui.
Ideea de baza e aia. Nu as vrea sa fiu ca ala.

| GirlOnline81 a răspuns:

Stiu ca nu este ceea ce vrei sa auzi, dar nu pot fi mai sincera decat atat: nu, n-as putea sa am un iubit gras.

| RAY a răspuns (pentru GirlOnline81):

Nu sunt genul care sa vrea asa ceva, sunt realistic

| RAY a răspuns (pentru GirlOnline81):

Observ si eu cum ma privesc fetele, de ce sa ma mint ca nu e adv ce as castiga, asta e, chiar azi m-a intrebat un prieten daca am iubita din moment ce nu atrag sexul opus cum sa am, sunt bun doar ca tampon emotional atat nici bani nu am sa fiu bancomat

| RAY a răspuns (pentru GirlOnline81):

Foarte bun sfat

| GirlOnline81 a răspuns (pentru RAY):

Sa stii ca n-am glumit pe celalalt topic, cand am zis ca te sustin. Chiar si numai virtual.
happy.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru RAY):

Continua ce ai inceput, Ray: fa miscare, abtine-te de la dulciuri, fereste-te de grasimi.
Nu neaparat pentru fete, ci pentru sanatatea ta.