| AlexDorinel a întrebat:

De ce în București,orașul cu cel mai ridicat nivel de trai, este o infrastructura asa de veche(gazele, străzile etc)?

De exemplu Cluj e un pic mai sărac dar are niște strazi cum n-am mai văzut.

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De unde ai luat asta cu cel mai ridicat nivel de trai? Ca e capitală?
Gresesti.

Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns:

Dovada ca postezi pe aici fara a avea o cat de mica informare despre subiectul intrebarii.

Bula
| Bula a răspuns:

De ce?
De GOSPODARi!

| Mosotti a răspuns:

Pentru ca mai marii orasului Bucuresti nu au vrut sa se ocupe sa faca strazi, etc, au furat banii pentru ei.

| Lukasssz a răspuns:

Clujul e mai bogat decat Bucuresti!

| goguPatent a răspuns:

Din 2 motive:
- Bucurestiul nu a avut primari competenti.
-una e sa administrezi un oras de 300.000 oameni, alta e sa administrezi un oras de 3.000.000 oameni

Răspuns utilizator avertizat
| goguPatent a răspuns (pentru AlexDorinel):

Asa si?
Daca ai mai multi bani pe mana inseamna ca esti manager mai bun?
Stii ca primaria Bucuresti avea 40.000 angajati, subventiona caldura, transport etc etc. Nu inseamna ca daca ai bani multi ii cheltui cum trebuie

| NunuNini a răspuns:

Pentru ca regimul comunist nu a mai existat dupa 1989 ca sa repre/reinoiasca tot unde era nevoie. Tu nu vezi ca peste tot se plang de instalatii, drumuri, cladiri, cai ferate, orice "mai vechi de 50-60 de ani"? Dar nici unul nu spune de ce nu a facut nimic in ultimii 30 de ani de cand au schimbat regimul "ca sa ne fie mai bine".
Cat despre Cluj, nu este "un pic mai sărac" decat Bucurestiul, ci "un pic mai bogat". Plus un pic mai disciplinat.

| FilipEugene a răspuns:

De ce pentru ca oamenii sunt proști, tocmai am pus si eu o intrebare tot legată de București doar ca despre femeile de aici, poti sa iti zici si tu parerea, E la categoria Dragoste și Sexhappy
Practic prostia lor se reflectă si în infrastructură și pe partea de relaționare, n-am văzut mahalagii mai mari nicăieri

| alexalx1234 a răspuns (pentru FilipEugene):

Înseamnă că nu ai fost la Constanța.