| anonim_4396 a întrebat:

De ce in lume se vorbesc atatea limbi? Nu era mai usor sa se vorbeasca una singura? Credeti ca in maxim 100 de ani engleza o sa fie cunoscuta de toata lumea?

10 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Peste 100 nici engleza nu va mai fi ca cea de azi. Daca le merge astora cu NOW cine stie ce limba se va vorbi.

| anonim_4396 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

O sa fim sclavii femeilor, partea buna e ca nu ne mai ducem la razboi

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ce treaba are controlul femeilor cu mersul la razboi? Sau crezi prostia aia cu " daca conduceau femeile nu erau atatea razboaie "?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu o cred
Adica stii ca inainte barbatii erau trimisi la razboi, nu? Si noi aveam drepturi mai multe
Daca au ele drepturi mai multe se duc ele la razboi

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Daca nu ma insel a intrat in vigoare de la 1 anul asta ca au voie si femeile peste tot in America sa se inroleze. Prapad o sa fie. Acum ma refer doar la faptul ca femeia nu are aceeasi putere fizica ca un barbat si deja or sa fie probleme. Iti dai seama in lupta, este un tip de 100 de kg care e ranit si vine una de 60 de kg, ce face aia? Il trage de celalat picior? Ca tare as vrea sa o vad cum il cara in spate pe ala cand femeile nu pot cara nici macar aceeasi greutate in spate ca ceilalti barbati in armata. Ma refer la acele "ghiozdane" ale lor care au nu stiu cate zeci de kg. In rest nu prea vad probleme. Chiar sunt curios cum se dezvolta asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt unii care nici limba lor nu si-o stiu, dar sa mai stie si alte limbi.Si da, ar fi mai usor daca s-ar vorbi o singura limba, dar am fi mai castigati daca am invata cat mai multe.

Răspuns utilizator avertizat
| taeeeex a răspuns:

E o intrebare fara raspuns.

| Rappbattl a răspuns:

Da adevărat asa ne intelegiam toti

| Rappbattl a răspuns:

Da ca asa ne intelegiam toti