| AvalohAlyn a întrebat:

De ce in lumea asta,"unu' are de toate, unu' nu mai poate"!?

https://www.youtube.com/watch?v=lKZS8mTBl1o

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Alin mamă, doar nu suntem egali cu toții, de acord?

...atunci, de aia!

| relian a răspuns:

De ce? Pt ca unia muncesc mai mult ca altii, pentru ca unia is mai inteligenti ca altii, pentru ca unia au transmis din generatie in generatie ce au castigat si asa mai departe.
Ala care nu mai poate ori nu-i munca pentru el laughing ori familia din care provine a fost una careia nu i-a pasat, vorba aia ce sa las eu la copii, sa munceasca, dupa mine potopu si chestii de genul asta.

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru relian):

Cine-i harnic si muncește, are tot ce vrea;
Cine fura si nu-l prinde are mult mai mult deatata.

| relian a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Nu se vorbea de furat aici laughing sa furi este ilegal, ori poate in RO se practica este ceva normal laughing cred ca ai dreptate