| AlexDorinel a întrebat:

De ce în România politia e mana în mana cu vânzătorii de materiale pirotehnice?

Adică sta politia la piata non stop și nu le face nimic.

În alte tari se întâmplă asa?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Se intampla in alte tari sarace precum argentina, columbia, paraguay, ecuador si restul. Hotia se gaseste incepand din guverne pana la mariile firme care opereaza in public

| Mosotti a răspuns:

Ptr ca iau bani de la aia, de aia nu le face nimic.

Da, se intampla si in alte tari, in Germania si iti zic si orasul si anume Kassel, cand vine politia la razie pentru droguri, iau darul si pleaca, se stie cand vine de dinainte.

| Celcestietot a răspuns:

In alte tari nu gasim nici intrebari din astea.

| LittlePoppy a răspuns:

Pentru ca sunt corupti. Isi iau partea ca sa inchida ochii.

| anonimus010101110 a răspuns:

Mai intelegi daca vinde cobra 8 sau chestii de genu, dar ce sa te iei de un amarat la coltu strazii care vinde piccolo corsair si fp3, hai sa fim realisti, urmeaza sa spunem ca de ce politia nu da amenzi la batrinicile din fata portii care vind morcovi si mere crescute bio fara certificat/ licenta