| pascalau12 a întrebat:

De ce la judecata cand cineva a facut o infractiune se folosesc judecatori si nu detector de minciuni?

3 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Ar fi culmea culmilor ca oamenii sa fie judecati de un aparat!
iar in al doilea rand detectarea minciuni nu se poate face cu exactitate, chiar si detectorul de minciuni se poate pacali.

| Felys a răspuns:

Acolo trebuiesc probe, fapte concrete nu pulsul inimii ce face acel detector

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exact, trebuiesc probe, date, acte si toate astea corelate. Detectorul poate gresi: ori esti prea emotionat si pari vinovat, ori stii sa te stapinesti bine si... scapi chiar daca esti vinovat.