| adriana1991 a întrebat:

De ce la locurile de munca colegii is dezbinati si nu is uniti? De ce mai repede se sapa intre ei, si isi vorbesc colegii sefilor decat sa tina unii la alti?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pentru ca in comunism tineau unii la altii, faceau lucruri de rahat, mergeau cu sacosele pline acasa, iar intreprinderile alea nu au rezistat in democratie.
Acum se merge la serviciu si pentru a fi productiv. Angajatii care sunt mai interesati de binele propriu decat de directia companiei, nu ajung departe. Sefii sunt 'sponsorii' de obicei, si e normal sa stie ce se intampla, fiind vorba de banii lui de acasa.
8 ore pe zi poti sa-ti faci treaba fara sa pui anturajul pe primul plan. In timpul liber esti libera sa ai prieteni, si ce vrei tu. La munca ai colegi, nu prieteni si obligatii. Daca un coleg greseste/te incurca, discuti cu el, iar daca nu se rezolva, il spui sefilor, nu ai de ce sa il acoperi.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu prea exista unitate printre romani, dezbinarea,barfa,prostia sunt folosite des, plus pupatori in fund care astfel cred ca primesc ceva in plus, nu se promoveaza muna si barfa, iar angajati se adapteaza, cine barfeste mai mult e sus, asa functioneaza capitalismul in Romania, trebuie sa treaca cateva generati

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca ai fost la o singura companie cu o singura echipa, e de inteles, altfel ar trebui sa stii ca nu e asa peste tot. Astea sunt doar vorbe pe care le zice si unu la 80 de ani daca il intreb pe strada (sper sa il si nimeresc pe ala potrivit).

Pe langa asta, depinde de cine i-a angajat. Daca eu unul as fi sef, si nu mai e mult pana acolo, o sa am grija la ce persoane o sa angajez.

| SilentRain a răspuns:

Poate îs asa ca mine, vin din obligație la servici și le este scarb și de propria umbra
E frustrant sa lucrezi într-un mediu în care nu îți place

| Donsavas a răspuns:

Pentru ca ei nu sunt acolo sa castige profit, iau doar un salariu iar concurenta ii ajuta sa dea mai bine in fata șefului.

| Raizing a răspuns:

Din pura pr0stie! Atat ii duc mintea, atat fac! Incearca cat de mult poti, sa-i eviti love struck