| iKaiju a întrebat:

De ce la scoala cel puțin în românia nu ne invata lucruri importante? De exemplu ce sa facem in caz ca ne ia foc casa(pentru Ilie's vlogs)si lucruri de astea.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pun pariu ca te-au invatat si ca numele unei tari se scrie cu litera mare. Dar tu nu te-ai prins. Daca ti s-ar intampla asa ceva, instinctul ce te-ar pune sa faci?

| Sn4k3 a răspuns:

Te invata, dar trebuie sa prinzi si tu ceva.

| Marbea a răspuns:

Pentru ca dascalii nostri nu sunt pregatiti pentru lucruri practice, multi sunt foarte invechiti, li se cere o gramada de hartii dar nimic de ajutor pentru elevi. Puteti cere la diriginta sa faceti ca optional, invitati un asistent sa va invete.

| Laver_Edi_1997 a răspuns:

Te-au invatat sigur la scoala ca tarile se scriu cu litera mare: Anglia, Germania, Italia etc
Niciodata nu pui,, N" inainte de,, B" si,, P"
Daca vrei totusi sa inveti din astea du-te la cursuri de prim ajutor, voluntariate etc.