| anonim_4396 a întrebat:

De ce LALA BAND nu canta melodii originale? De ce canta numai hituri furate de la altii si se lauda ca sustin concerte? De ce sunt toti copilasii innebuniti dupa ei? Sunt eu nebuna sau isi mai pune cineva intrebari din astea?
Ar fi o trupa frumoasa daca s-ar putea numi artisti adevarati, unii dintre ei chiar au voce.Dar nu stiu de unde toata isteria asta...

Răspuns Câştigător
| TheGenius a răspuns:

Au cateva melodii originale, dar celelalte nu sunt furate, sunt coveruri, erau furate daca ziceau ca ei le-au compus. Iar isteria asta a pornit de la serialul Pariu cu Viata.

| Bondarel99 a răspuns (pentru TheGenius):

Stiu ca sunt coveruri, dar nu poti sa te numesti artist sau trupa daca tu canti peste 80 % melodii celebre si spui ca faci "cover".Nu mi se pare deloc frumos.
In plus sunt o adunatura de fitosi care au reusit sa spele creierul copiilor.

| TheGenius a răspuns (pentru Bondarel99):

Stiu, e chiar enervanta obsesia asta.

5 răspunsuri:
| Killeramaster a răspuns:

Păi faza e că au și ei 5 melodii originale și restul coveruri.
Toată isteria a fost pornită de la un serial Pariu cu viața.
Recunosc și eu, unii chiar au voce! Mie îmi place doar de Sore.

| SageKid a răspuns:

Isteria a pornit de la serialul ala Pariu cu viata, care nu-l suport, nu-i suport nici pe astia, o adunatura de cantafleti care se pare ca sunt,, modelul'' copiilor de azi.Trist mai...

| Ancaaa23456 a răspuns:

Nici eu nu suport Lala Band. Ei probabil cred ca sunt mai smecheri daca fac cover-uri in loc sa compuna, sau poate pur si simplu nimeni din "trupa" aia nu e in stare sa compuna un cantec.